Kategorie

Kategorie

Paracetamol Accord, 500 mg, tabletki, 50 szt.

Cena: 2,98 zł
Brutto

Dostępny
W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.
Paracetamol Accord - lek przecwibólowy oraz przeciwgorączkowy, tabletki, 50 sztuk.
  • Data ważności: 31.10.2021

    Uwaga! Produkt z krótką datą ważności.

Lek Paracetamol Accord jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Tabletki mogą być stosowane w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.
Wskazania:  Lek Paracetamol Accord jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Tabletki mogą być stosowane w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i (lub) gorączki. Lek Paracetamol Accord  może być stosowany u dorosłych i młodzieży, ale nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Skład:  Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.
Dawkowanie:  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty. Dorośli i młodzież powyżej 15 lat (> 55 kg masy ciała): 1 lub 2 tabletki (500-1000 mg paracetamolu), jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6 godzin, aż do 6 tabletek (3000 mg paracetamolu) w ciągu 24 godzin.  Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30 kg): Połowa tabletki (250 mg paracetamolu), maksymalnie 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin. Tabletkę można podzielić na równe dawki.  Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40 kg): Jedna tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin.  Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55 kg): Jedna tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin.  Tabletkę należy połykać w całości popijając dużą ilością wody. Ewentualnie, rozpuścić tabletkę  w dużej ilości wody, dobrze wymieszać i wypić. Pomiędzy dwoma kolejnymi dawkami należy zachować minimum 4 godzinny odstęp. Nie stosować w połączeniu z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg paracetamolu/kg mc./dobę (do 2 g paracetamolu/dobę) w następujących przypadkach: dorośli o masie ciała mniejszej niż 50 kg, łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna żółtaczka), odwodnienie, długotrwałe niedożywienie.  
Działanie:  Substancją czynną leku Paracetamol Accord jest paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych.
Przeciwwskazania:  Kiedy nie stosować Paracetamol Accord: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent jest w wieku poniżej 6 lat.
Działania niepożądane:  Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.   Rzadkie działania niepożądane: (występują u 1 do 10 pacjentów na 10 000): niektóre choroby krwi, w tym: agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia) i zaburzenia komórek macierzystych (zaburzenia powstawania komórek krwi w szpiku kostnym); reakcje alergiczne; depresja, dezorientacja, omamy; drżenie, bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk (nieprawidłowe nagromadzenie płynu pod skórą); ból brzucha, krwawienie z jelit lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby (obumieranie komórek wątrobowych); wysypka, świąd, nadmierne pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka; zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucia.   Bardzo rzadkie działania niepożądane: (występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000): pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek); reakcje alergiczne, gdzie należy przerwać leczenie, w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja; niski poziom glukozy we krwi; hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby przez substancje chemiczne); mętny mocz i zaburzenia nerek; skurcz oskrzeli (trudności w oddychaniu) u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz (krew w moczu); bezmocz (niemożność oddawania moczu).  Częstość nieznana (nie można ocenić częstości na podstawie dostępnych danych): ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka charakteryzująca się obecnością licznych, małych, głównie niepęcherzykowych, jałowych krost); ciężka wysypka lub złuszczanie się skóry; zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu); zaczerwienienie skóry, pęcherze lub wysypka spowodowana przyjęciem paracetamolu. 
Ostrzeżenia:  Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.
Stosowanie innych leków:  Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych wydawanych bez recepty.  Nie należy stosować leku Paracetamol Accord w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol. 

Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.
215292
122 Przedmioty

Arkusz danych

Data ważności:
31.10.2021

Szczegółowe referencje