Leki na kaszel mokry

Mokry kaszel i zalegająca w drogach oddechowych wydzielina mogą skutecznie obniżyć komfort oddychania. W szerokim asortymencie Mojaapteka.pl znajdziesz produkty na mokry kaszel, które mają właściwości hamujące odruch kaszlu, a także ułatwiające odkrztuszanie.

Aktywne filtry

Leki na mokry kaszel w naszej aptece internetowej 

Kaszel mokry to powszechna dolegliwość. Mało osób wie, że inną jego nazwą jest kaszel produktywny. Wbrew pozorom jest to pożądana i naturalna reakcja organizmu, by usunąć nadmiar plwociny z dróg oddechowych. Taka zalegająca nadmiernie wydzielina prowadzić do poważnych chorób układu oddechowego. Najpopularniejszymi schorzeniami, z którymi związane może być pojawienie się mokrej wydzieliny w układzie oddechowym, są:

• przeziębienie,

• grypa,

• zapalenie gardła,

• zapalenie oskrzeli,

•  zapalenie płuc.

Mimo że są to często spotykane choroby, to jednak nie można bagatelizować ich objawów. Dlatego zadaniem większości leków na kaszel mokry jest więc wspieranie wykrztuśnych reakcji organizmu, w efekcie szybszego pozbycia się wydzieliny i złagodzenia tym samym objawów. Leki wykrztuśne zawierają substancje, które wspierają produkcję śluzu, a tym samym łagodzą niekomfortowe drapanie w gardle. Warto dodać, że choć kaszel mokry to naturalna reakcja organizmu, to jednak uciążliwy mokry kaszel może nie tylko utrudniać nam poranne wstawanie, ale również uniemożliwić spokojny sen nocą.

Co więcej, nie powinniśmy bagatelizować mokrego kaszlu, gdyż może być to objaw nie tylko infekcji układu oddechowego, ale symptom poważniejszej choroby. Należy obserwować plwocinę, przede wszystkim powinna nas zaalarmować pojawiająca się w niej krew, która może wskazywać na poważne schorzenia. Dlatego wszelkie niepokojące objawy należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Sprawdzony lek na kaszel mokry 

Wiele leków na oczyszczenie układu oddechowego to preparaty mukolityczne, które rozrzedzają zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę. Co może wpłynąć na łatwiejsze odkrztuszanie, a tym samym szybsze pozbycie się flegmy i wydzieliny. W bogatej ofercie Mojaapteka.pl znajdziesz preparaty wykrztuśne o właściwościach mukolitycznych. Oferujemy łatwe w aplikacji syrop wykrztuśny w różnych smakach, saszetki do wykonania roztworu, a także tradycyjne tabletki, a nawet tabletki musujące. Jak widzisz, w naszej aptece internetowej znajdziesz szeroki wybór preparatów wykrztuśnych pomocnych w przypadku, gdy nasze drogi oddechowe są wypełnione niepożądaną mokrą wydzieliną.

Obok mukolitycznych leków występują preparaty mające na celu zwiększenie wydzieliny, co również może zmniejszyć dyskomfort wywołany kaszlem mokrym, np.  drapanie w gardle. Na naszej stronie znajdziesz również szeroki asortyment wyrobów medycznych o tych właściwościach.

Kaszel suchy czy mokry? 

Zanim wybierzemy syrop wykrztuśny czy tabletki na kaszel, powinniśmy przede wszystkim określić rodzaj kaszlu. Zupełnie innych preparatów będziemy potrzebować w przypadku mokrej wydzieliny, a innych, gdy doskwiera nam uporczywy suchy kaszel. We właściwej diagnozie pomoże nam specjalista, jeśli jednak przed wizytą u lekarza chcemy zmniejszyć dyskomfort, w Mojaapteka.pl znajdziesz wiele produktów na kaszel suchy i mokry. Są to przede wszystkim produkty dedykowane małym pacjentom, dzieciom od 1. roku życia. Pamiętajmy jednak, by nie stosować syropów wykrztuśnych, gdy męczy nas suchy kaszel, gdyż może on jedynie pogłębić dolegliwości.

Lek na kaszel mokry dla dzieci 

Uporczywy kaszel mokry, pojawiający się nad ranem i nocą, może negatywnie wpływać na sen naszej pociechy. Co więcej, nieusunięta i nagromadzona flegma niekiedy powoduje u dzieci wymioty. Bagatelizowanie tego typu objawów może doprowadzić do takich schorzeń jak zapalenie oskrzeli, które często u małych pacjentów wiąże się z długotrwałym leczeniem. W naszej aptece internetowej znajdziesz duży wybór preparatów dla dzieci, które mają właściwości wykrztuśne i łagodzące objawy zalegającej mokrej wydzieliny.

W naszej aptece internetowej znajdziesz m.in. tradycyjne syrop wykrztuśny. Wiele z nich zawiera dużą ilość składników pochodzenia naturalnego, jak np.: prawoślaz, tymianek, liść bluszczu, babkę lancetowatą, kocankę włoską czy doskonale znany miód

 Często podanie preparatu młodemu pacjentowi może stanowić wyzwanie dla rodzica. Dlatego wiele z medykamentów na oczyszczenie dróg oddechowych zawiera substancje smakowe. W Mojaapteka.pl znajdziesz syropy na odkrztuszanie dla dzieci już od 1. roku życia. Pamiętaj, by zawsze podawać dziecku lek w oparciu o dawkowanie ustalone przez lekarza lub zawarte w ulotce producenta.

Szeroki asortyment leków na odkrztuszanie w Mojaapteka.pl 

Pamiętaj, że kupując w naszej aptece internetowej, masz pewność, że znajdziesz tu szeroki wybór leków na odkrztuszanie w formie tabletek, syropów czy saszetek, ale również bogatą ofertę suplementów diety na kaszel, preparatów wziewnych, a nawet leków homeopatycznych. Co więcej, dokonując zakupów na naszej stronie, masz pewność, że kupujesz medykamenty ze sprawdzonego źródła, od zaufanych i fachowych farmaceutów. Zapomnij o długich kolejkach w stacjonarnej aptece. Aby nasi Klienci sprawnie mogli kupić pożądane produkty, stworzyliśmy niezwykle przejrzysty i intuicyjny katalog. Z łatwością wyszukasz lek czy suplement diety, syrop wykrztuśny, możesz wybrać preferowany sposób dawkowania, a nawet sprawdzić, w którym produkcie znajduje się dany dominujący składnik. W kilka chwil wyszukasz ulubiony smak medykamentu. Oferujemy szeroką gamę produktów bez recepty.

W przypadku kaszlu mokrego o uporczywym charakterze warto zadbać o szybkie i sprawne odkrztuszanie wydzieliny. Długo zalegająca flegma może prowadzić do niepożądanych skutków. Zamawiając w naszej aptece internetowej, masz gwarancję, że sprawnie wyślemy do Ciebie zamówienie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą produktów, w której znajdziesz m.in. syropy na odkrztuszanie, produkty do inhalacji o właściwościach nawilżających gardło oraz szeroki wybór tabletek mających ułatwiać oddychanie