Tabletki na zaparcia

Tabletki przy zaparciach – preparaty o właściwościach mogących ułatwiać wypróżnianie

Uciążliwym zaparciom mogą towarzyszyć także bolesne wzdęcia czy sprawiające ból wydalanie stolca. Sama dolegliwość może mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych zalicza się m.in. zaburzoną gospodarkę wodną, spowodowaną niskim spożyciem płynów, nieodpowiednią i nieregularną dietę, brak aktywności fizycznej. Obniżona perystaltyka oraz zaburzenia w wypróżnianiu mogą również stanowić efekt leczenia farmakologicznego, np. środkami uspokajającymi, towarzyszyć chemioterapii czy leczeniu układu moczowego. W Mojaapteka.pl znajdziesz szeroki wybór tabletek na zaparcia, które wykazują m.in. działanie przeczyszczające, co ma korzystnie wpłynąć na rozmiękczenie stolca, pobudzenie wypróżniania.

Niekiedy zadaniem tabletek na zaparcia jest przygotowanie pacjenta do badań diagnostycznych czy zabiegu. Nagromadzone resztki pokarmowe czy gazy w jelitach mogą zaburzać obraz lub utrudniać wykonanie operacji. Wiele oferowanych w naszej aptece internetowej preparatów może pomagać w usuwaniu nagromadzonych w układzie pokarmowym gazów, tym samym wspierać równowagę fizjologiczną powietrza w jelitach, redukować wzdęcia i ucisk jelit.

Szeroki asortyment tabletek przy zaparciach w Mojaapteka.pl

Na naszej stronie znajdziesz także tabletki na zaparcia, które w składzie posiadają wiele naturalnych substancji, które mają pozytywnie wpłynąć m.in. na regulację jelitowego pasażu. M.in. cykoria czy koper włoski charakteryzują się właściwościami przeczyszczającymi, a także ochronnymi, które mogą wspierać perystaltykę jelit, działanie układu pokarmowego. Warto również wspomnieć o korzeniu rzewienia lekarskiego, który również może wspierać pozbycie się wzdęć czy bólu brzucha. Wiele z preparatów charakteryzujących się działaniem przeczyszczającym i powinno się je przyjmować krótkotrwale. W celu odpowiedniego stosowania tabletek na zaparcia warto skonsultować się z lekarzem, który określi przyczynę zaparć i zaproponuje odpowiednią terapię.