Płukanki do zatok

Płukanka do zatok może udrażniać górne drogi oddechowe

Infekcja górnych dróg oddechowych najczęściej kojarzona jest z nieżytem nosa. Tymczasem warto pamiętać, że objawem tej dolegliwości może być także ból zatok. Gromadząca się wydzielina w zatokach, obrzęk ich błon śluzowych często sprawiają, że pacjenci mogą odczuwać silny ból oraz uskarżać się na obniżony komfort oddychania. Bólowi zatok mogą towarzyszyć także inne objawy, jak ból głowykatar, kichanie czy uczucie „zatkanego nosa”. Obkurczenie błony śluzowej, pozbycie się wydzieliny stanowią ważny element leczenia infekcji zatok. W Mojaapteka.pl znajdziesz szeroki wybór płukanek do zatok, które mogą przyczynić się nie tylko do zmniejszenia obrzęku zatok, a także wspierać regenerację i nawilżenie błon śluzowych.

Szeroki wybór płukanek do zatok w asortymencie MojaApteka.pl

Podczas infekcji bakteryjnych lub wirusowych zatok jedną z metod łagodzenia bólu jest stosowanie płukanek do zatok. Te wyroby medyczne zawierają m.in. chlorek sodu, który wykazuje właściwości mogące wspierać oczyszczanie górnych dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny, a tym samym przyczyniać się do niwelowania bólu zatok, w tym tych przynosowych. Takie zestawy często składają się z saszetek do wykonania samodzielnego roztworu izotonicznego lub hipertonicznego oraz irygatora. Co więcej, w naszej aptece internetowej możesz zamówić również uzupełniający  zestaw saszetek do płukania nosa i zatok, w ten sposób uzupełniając zapasy w domowej apteczce.

Warto również podkreślić, że płukanki do zatok mogą także wspierać regenerację górnych dróg oddechowych przed lub po zabiegach chirurgicznych nosa. W profilaktyce leczenia bólu zatok często mówi się o odpowiedniej ich higienie, jak i odpowiednim oczyszczaniu nosa. Dlatego też wiele wyrobów medycznych na ból zatok można stosować profilaktycznie, wspierając naturalne procesy oczyszczania nosa czy zatok.

W MojaApteka.pl znajdziesz nie tylko szeroki wybór płukanek do zatok, ale również przyjazny i intuicyjny katalog produktów, dzięki któremu znalezienie preferowanych preparatów nie będzie stanowiło problemu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.