Elektrolity dla seniora

Elektrolity to jony rozpuszczone w wodzie. Wyróżniamy jony o ładunku dodatnim (kationy) oraz te o ładunku ujemnym (aniony). Do najważniejszych dla organizmu człowieka kationów, w tym zwłaszcza seniorów, należy m.in. wapń, potas, magnez, sód. Najbardziej, wśród anionów, warto zwrócić uwagę na aniony chlorkowe.

Aktywne filtry

Odwodnienie u osób starszych – niezbędne elektrolity od Mojaapteka.pl

Odwodnienie jest poważnym problemem u osób starszych. Z wiekiem tracą oni odczucie pragnienia, przez co są bardziej podatni na zaburzenia gospodarki wodno – elektrolitowej. Innymi przyczynami, jakie mogą mieć wpływ na utratę wody, są: obniżenie zdolności nerek do zatrzymywania wody bądź też zmniejszenie całkowitego poziomu wody w tkankach. Zdarza się, że seniorzy mogą mieć problemy z nietrzymaniem moczu, przez co świadomie ograniczają spożywanie płynów. Uzupełniając te niedobory warto, aby osoby starsze zaopatrzone były w elektrolity.

Elektrolity mogą być dobrym sposobem na pomoc seniorom, przy odwodnieniu. Dostarczanie płynów do organizmu jest bardzo ważne, ale zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do utraty ważnych minerałów i witamin. Aby samopoczucie osób starszych było lepsze warto, żeby mieli w swoich zasobach suplementy elektrolitowe.

Mojaapteka.pl dba o osoby w każdym wieku

Elektrolity dla seniora powinny zawierać odpowiednio dobrane składniki mineralne. Jeśli w swoim składzie mają potas, czy magnez to dodatkowo mogą być pomocne przy funkcjonowaniu serca, układu nerwowego czy mięśni seniora. Elektrolity zawierają czasem wyciągi roślinne, których oddziaływanie może mieć pozytywny wpływ na pracę narządów osób starszych.

W aptece internetowej Mojaapteka.pl można znaleźć wiele różnych elektrolitów dla seniorów. Występują w formie tabletek musujących do rozpuszczania w wodzie. Zawarty w nich ruszczyk kolczasty pomaga zachować prawidłowe krążenie w kończynach dolnych oraz wspomóc utrzymanie ciśnienia krwi na prawidłowym poziomie. Niektóre z nich zawierają magnez, który może być pomocnym składnikiem do zmniejszenia zmęczenia i wspomagania utrzymania właściwej równowagi elektrolitowej.