Oferta tygodnia

Filtruj według

Postać

  Postać

  Typ

   Typ

   Rodzaj skóry

    Rodzaj skóry

    Problem

     Problem

     Główny składnik

      Główny składnik

      Olejki eteryczne naturalne

      Olejki eteryczne, aromaterapia.

      Naturalne olejki eteryczne działają relaksująco i kojąco

      Powstające w wyniku destylacji lub wytłaczania olejki eteryczne cieszą się dużą popularnością wśród miłośników aromaterapii. W całości pozyskiwane z roślin stanowią w pełni naturalną metodę radzenia sobie z wieloma kłopotliwymi dolegliwościami, jak na przykład katar i ból głowy. Nie tylko mają wiele funkcji, ale również wiele wariantów zapachowych, które pozwalają stworzyć wyjątkową atmosferę w całym pomieszczeniu. Wytwarzane są z jednego gatunku rośliny, która posiada pożądane właściwości. Naturalne rozwiązania z ich zastosowaniem posiadają wielu zwolenników, którzy przy problemach z katarem dodają olejek do inhalatora. W ten sposób dobroczynne właściwości docierają do organizmu przez błonę śluzową, powodując rozkurczenie i udrożnienie. W trakcie walki z infekcją będą w stanie ułatwić funkcjonowanie i poprawić samopoczucie.

      Przy stresującym dniu i odczuwanym silnym napięciu w obrębie całego organizmu można dodać kilka kropel olejku eterycznego lawendowego do wody w wannie. Działanie rozluźniające i relaksujące aromatycznej kąpieli ujawnia się już po kilku minutach. Za pomocą specjalnego kominka można ulatniać olejek eteryczny w całym pomieszczeniu, zwiększając jakość snu. Jak to działa? Zawierają przeciwutleniacze, estry oraz terpeny, które są stosowane w kuracjach psychicznych i fizycznych dolegliwości.

      Olejki eteryczne – apteka oferuje szeroki wybór wariantów zapachowych

      Olejek lawendowy, po który sięga wielu miłośników, charakteryzuje się jednym z największych spektrów działania. Utleniany za pomocą kominka ułatwia zrelaksowanie się, ukojenie nerwów i zapadnięcie w głęboki sen. Dodawany do ciepłych kompresów osłabi ból głowy, dzięki szybkiemu wchłanianiu się przez pory skórne. Podobne działanie ma olejek cynamonowy, który wspomaga walkę z infekcjami i poprawia krążenie.

      Masaże, kąpiele, inhalacje, kompresy, jak również rozpylanie – tak wielofunkcyjne są olejki eteryczne. Naturalne substancje stanowią idealne wsparcie w trakcie choroby lub gorszego samopoczucia.