Filtruj według

Postać

  Postać

  Typ

   Typ

   Problem

    Problem

    Glukometry

    Glukometr to nieodzowny sprzęt medyczny osób chorujących na cukrzycę. W naszej aptece internetowej znajdziesz szeroki wybór tych urządzeń służących do mierzenia cukru (glukozy) we krwi, dopasowując urządzenie do swoich indywidualnych preferencji.

    Aktywne filtry

    Pomiar stężenia glukozy – niezbędny jest odpowiedni glukometr

    Aparat medyczny, służący do mierzenia poziomu glikemii we krwi – zwany inaczej glukometrem – to dziś urządzenie, które pomaga diabetykom, czyli osobom chorym na cukrzycę w codziennym życiu. Przede wszystkim dzięki niemu cukrzycy mogą w dowolnym miejscu i o dowolnej porze zmierzyć zawartość glukozy we krwi. Dlaczego jest to tak ważne, by monitorować jej poziom każdego dnia?

    Dzięki glukometrom diabetycy mogą sprawdzić, czy wdrożone leczenie przynosi pozytywne efekty,  co jest doskonałym sposobem na to, by lekarz, prowadzący pacjenta, mógł w każdej chwili dostosować leczenie i ewentualnie skorygować wcześniejsze ustalenia. Właściwa kontrola poziomu glikemii to również niezwykle ważny element codziennego życia osób chorujących na cukrzycę. Co ważne, niekiedy niepozorne glukometry mogą uratować życie.

    Hipoglikemia to spadek poniżej wartości granicznej stężenia glukozy we krwi. Może mieć poważne konsekwencje i zagrażać życiu. Zbyt długo trwający stan niskiego stężenia cukru we krwi może nawet doprowadzić do śpiączki hipoglikemicznej. Z kolei hiperglikemia to zbyt wysoki poziom cukru. Ona również bywa niebezpieczna. Długotrwały wysoki poziom glikemii w organizmie może uszkodzić wiele układów: układ nerwowy, moczowy, a także uszkadzać naczynia krwionośne. Aby zapobiegać tym stanom, diabetycy powinni wciąż dbać o odpowiednie monitorowanie poziomu glukozy we krwi. Dziś osoby chorujące na cukrzycę nie muszą za każdym razem udawać się do laboratorium. W Mojaapteka.pl oferujemy szeroki asortyment różnych rodzajów glukometrów, które umożliwiają domowy pomiar poziomu cukru we krwi.

    Proste w obsłudze glukometry z bogatej oferty Mojaapteka.pl

    Najczęściej zestaw z glukometrem zawiera: aparat mierzący cukier we krwi, lancety (nakłuwacze do glukometrów), paski testowe, paski kontrolne oraz dołączone baterie. Nie bagatelizujmy również jednego z najważniejszych elementów każdego urządzenia medycznego, tj. instrukcji. Przed uruchomieniem glukometru zapoznajmy się ze wskazówkami producenta, poznajmy sposób poboru krwi itp. Właściwy pomiar i sprawne urządzenie do kontroli poziomu glukozy w krwi kapilarnej to niezwykle ważna kwestia zdrowia każdej osoby cierpiącej na cukrzycę.

    Aby pomiar okazał się dokładny, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, jak używać glukometru:

    • Przed pobraniem krwi należy starannie i dokładnie umyć dłonie – najlepiej w ciepłej wodzie.

    • Nie wolno przecierać palców środkami dezynfekującymi czy alkoholem.

    • Wykonujemy na tyle głębokie nakłucie, by kropla krwi wypłynęła z palca samoistnie. Nie naciskamy na palec. Nie zapominajmy, że na rynku znajdziemy glukometry, które określą stężenie glukozy w nawet niewielkiej kropli krwi, np. przy próbce 0,3 µl (mikrolitra).

    Ważne, by po badaniu dokładnie zanotować datę i godzinę pomiaru. W ten sposób dbamy o właściwą diagnostykę naszego zdrowia. Wielu diabetyków prowadzi specjalistyczne dzienniczki pomiaru.

    Jak widzimy, korzystanie z glukometru może okazać się banalnie proste, jeśli tylko pamiętamy o podstawowych zasadach ich stosowania. Już dziś poznaj bogatą ofertę glukometrów w aptece internetowej Mojaapteka.pl, urządzeń pomocnych w odpowiednim monitorowaniu glikemii we krwi.

    Nowoczesne glukometry dostosowane do indywidualnych preferencji

    Każdy zakup sprzętu medycznego powinien być poprzedzony wnikliwą analizą naszego zdrowia oraz naszych upodobań. Jeśli u diabetyka niezwykle trudno jest pobudzić krążenie i uzyskać odpowiednią ilość krwi w próbówce, pomocny może okazać się glukometr o wysokiej czułości pomiarowej. Niektóre glukometry są tak nowoczesne, że nie wymagają nawet dotknięcia paska pomiarowego, z niewielkiej odległości od paska potrafią wskazać wynik.

    Cukrzyca często dotyka osób dojrzałych i starszych. W podeszłym wieku wielu diabetyków cierpi również na choroby oczu, a słabszy wzrok utrudnia odczyt pomiaru w tradycyjnym glukometrze.  Warto zaznaczyć, że dziś nowoczesne glukometry posiadają także niezwykle intuicyjne i przejrzyste wyświetlacze LCD, dzięki którym nawet medyczny laik potrafi właściwie odczytać pomiar. Duży ekran w połączeniu z dostosowaną do słabszego wzroku czcionką mogą znacznie ułatwić monitorowanie cukru we krwi.

    Co więcej, w naszej aptece internetowej znajdziesz także glukometry, które nie tylko oferują atrakcyjną szatę graficzną, ale również pomocne programy. Nie tylko zapamiętają historię pomiaru, którą z powodzeniem można przedstawić podczas wizyty lekarskiej, ale również zadbają o to, by diabetyk zawsze pamiętał o terminie pomiaru. Wiele glukometrów posiada funkcję przypominającą, alarmy, które sygnalizują czas kolejnego badania stężenia glukozy. Ta funkcja polecana jest osobom, które z biegiem lat uskarżają się na kłopoty z pamięcią.

    Diabetycy mogą więc skorzystać również z takich udogodnień nowoczesnych glukometrów, jak:

    • Program do analizy wyników – jest to jednak jedynie wskazówka. To specjalista powinien zawsze orzekać ostatecznie o przebiegu leczenia, podać nam jego analizę.

    • Ustawienie naszych indywidualnych parametrów ciała.

    • Długa żywotność baterii.

    • Wejście USB, dzięki któremu możemy przenieść wyniki pomiaru do komputera.

    • Przenośne urządzenia – dokonasz pomiaru także poza domem.

    To jedynie część nowoczesnych rozwiązań, które oferują nam producenci glukometrów. Zachęcamy do odwiedzenia naszej apteki internetowej, w której znajdziesz szeroki wybór glukometrów zarówno tradycyjnych, jak i tych w nowoczesnym wydaniu.

    Profilaktyka cukrzycy – tu pomocny może okazać się glukometr

    Nie tylko diabetykom zaleca się codzienny pomiar stężenia cukru w krwi. Glukometry są także polecane wszystkim osobom, które są genetycznie obciążone cukrzycą lub ich wyniki badania krwi wskazują na ryzyko zachorowania na cukrzycę. Mogą służyć jako pomoc we wczesnej diagnostyce cukrzycy, a także skłonić nas do szybszej wizyty w gabinecie specjalisty.

    Jeśli mówimy o profilaktyce cukrzycy, to nie zapominajmy również o tym, że współcześnie glukometry zaleca się także wszystkim osobom z nadwagą i otyłością. Regularne i domowe pomiary poziomu glukozy we krwi mogą stanowić wsparcie w codziennym dbaniu o zdrowie, wprowadzeniu dobrych nawyków żywieniowych czy wpłynąć pozytywnie na zmianę trybu życia na bardziej aktywny. Co ważne, wszystkim osobom po 40. roku życia zaleca się regularne badanie cukru – co najmniej raz w roku. Nie bagatelizujmy profilaktyki. W Mojaapteka.pl znajdziesz wygodne w stosowaniu glukometry wspierające profilaktykę chorób cukrzycy.

    Glukometry – sprzęt medyczny używany przez kobiety w ciąży

    Niewiele osób pamięta o tym, że sprzęt medyczny do mierzenia poziomu glukozy we krwi to również urządzenie często wykorzystywane przez kobiety spodziewające się dziecka. Zwłaszcza przez panie, u których wykryto cukrzycę ciążową. Odpowiedni glukometr pomaga określić dzięki pomiarowi cukru czy dieta cukrzycowa w ciąży jest skuteczna dla danej pacjentki. Co ważne, poleca się, aby kobiety z cukrzycą ciążową monitorowały poziom glikemii co najmniej 2 razy w ciągu dnia. Jest to fakultatywne rozwiązanie, które zaleca wielu ginekologów. Jednak nie zapominajmy, że również wiele kobiet w ciąży choruje na regularną cukrzycę. W tym przypadku lekarz często zaleca dokonywanie pomiarów glukozy we krwi co najmniej 4 razy dziennie. Kobiety spodziewające się dziecka obarczone cukrzycą powinny również raz w tygodniu wykonać pełen całodobowy profil stężenia cukru. W Mojaapteka.pl również kobiety w ciąży znajdą szeroki asortyment glukometrów pomagających w monitorowaniu poziomu glukozy we krwi.

    Szerokie zastosowanie glukometrów z oferty naszej apteki internetowej

    Właściwy pomiar poziomu glikemii we krwi nie dotyczy jedynie osób chorujących na cukrzycę, obarczonych ryzykiem wystąpienia tej choroby czy kobiet w ciąży, u których zdiagnozowano cukrzycę ciążową. Istnieje szereg chorób i schorzeń, które również wymagają odpowiedniego sprawdzania poziomu glikemii. Do najpopularniejszych należą: zaburzenia hormonalnej równowagi powiązanej z gospodarką cukrową organizmu, Hashimoto czy zespół policystycznych jajników. Jest więc to sprzęt medyczny o szerokim domowym zastosowaniu. Pamiętajmy jednak, by zawsze skonsultować wyniki ze specjalistą.

    Nie zapomnij, że dokonując zakupów w aptece, masz pewność, że kupujesz swój glukometr w sprawdzonym miejscu. Jedynie profesjonalne miejsca w sieci, jak Mojaapteka.pl minimalizują ryzyko zakupu niewłaściwego sprzętu. Zapraszamy do naszej apteki internetowej, gdzie wykwalifikowana kadra na co dzień dba o wysoką jakość obsługi klienta.