Elektrolity apteka

Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej występuj najczęściej po intensywnym wysiłku, stresie, podczas upałów lub po wypiciu dużej ilości alkoholu.

Aktywne filtry

Mojaapteka.pl - zadbaj o prawidłowy poziom elektrolitów w organizmie

Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej występuj najczęściej po intensywnym wysiłku, stresie, podczas upałów lub po wypiciu dużej ilości alkoholu. Elektrolity w swoim składzie zawierają jony chlorkowe, fosforany, magnez, potas, wapń i sód. Wszystkie te składniki pełnią ważną funkcję w każdym organizmie, a ich niedobór szybko daje o sobie znać. Możemy czuć się zmęczeni, osłabieni i senni. W ofercie Mojaapteka.pl dostępne są elektrolity w saszetkach oraz w postaci tabletek musujących. Aby przyspieszyć regeneracje organizmu, wystarczy rozpuścić je w szklance chłodnej wody. Co więcej, elektrolity dostępne są w wielu wariantach smakowych, które są polecane szczególnie dla dzieci. Ich owocowy smak zachęca do wypicia całej szklanki wody, w której rozpuszczone są elektrolity. Regularne uzupełnianie i kontrolowanie poziomu elektrolitów wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na dobre samopoczucie.

Elektrolity z apteki – nawodnij organizm podczas fali upałów

O nawodnieniu organizmu należy pamiętać szczególnie podczas fali upałów. To właśnie wtedy organizm traci duże ilości wody. Szklanka chłodnej wody z elektrolitami nawodni organizm oraz dostarczy mu wiele cennych składników. W przypadku zaplanowanej nadmiernej aktywności  podczas upałów można prewencyjnie wyposażyć się w odpowiednie preparaty, które pomogą przywrócić po wysiłku odpowiedni poziom elektrolitów w organizmie.

Podczas upalnych dni trudno utrzymać wodę w organizmie. Jej duże ilości tracimy podczas pocenia się, co podczas gorących dni jest wręcz nieuniknione. W domowej apteczce zawsze warto mieć elektrolity, które mogą przydać się podczas upałów, ale nie tylko. Warto spożyć je po intensywnym treningu. Ich stosowanie zalecane jest także podczas zatruć pokarmowych. Gdzie kupić elektrolity? Apteka to miejsce, w którym znajdziesz je w postaci tabletek musujących oraz saszetek. Dostępne są w wielu wariantach smakowych i mogą spożywać je zarówno dzieci, jak i dorośli.