Plastry na odciski

Aktywne filtry

Plastry na bolesne odciski – znajdziesz je w ofercie Mojaapteka.pl

Nasza skóra to niezwykle ważny narząd (dodajmy: największy), który ma m.in. za zadanie chronić nasz organizm przed uszkodzeniami mechanicznymi. W wielu przypadkach może dochodzić do zmian skórnych, dermatoz, które potocznie nazywamy odciskami. Ich leczenie mogą wspierać m.in. plastry na odciski z kwasem salicylowym, które także znajdziesz w ofercie naszej apteki internetowej. Najpowszechniejszymi rodzajami dermatoz, które określamy mianem "odcisków" są nagniotki. Czym charakteryzują się te zmiany?

Nagniotki wynikają z przerywanego, ale przewlekłego ucisku. Ucisk ten może być wywołany:

 • noszeniem zbyt ciasnego obuwia,
 • dużą aktywnością fizyczną,
 • nieprawidłowościami anatomicznymi pacjenta, jak np. : deformacje palców (młotkowaty palec, szponiasta stopa), wady wysklepienia,
 • wiekiem pacjenta: osoby, w tym szczególnie kobiety, po 50. roku życia często uskarżają się na bolesne zrogowacenia.

Czym objawiają się nagniotki zwane odciskami? To najczęściej kopulaste zmiany skórne, które powodują tkliwość lub ból. Nader często odciski przyjmują żółtawą barwę i mierzą do 2 cm. Mają charakterystyczny czop, który znajduje się w ich centrum. Najczęściej nagniotki dzielimy na:

 • odciski twarde - pojawiające się na podeszwie lub na małym palcu stopy (na powierzchni boczno-grzbietowej), często tkliwe podczas chodzenia,
 • miękkie odciski - najczęściej powstają między palcami stóp.

W zaawansowanych stadiach nagniotków stosuje się chirurgiczne usunięcie dermatoz, które dzięki leczeniu deformacji stóp może wspierać niwelowanie nawracających nagniotków. W leczeniu objawowym zaleca się noszenie wygodnego i dopasowanego obuwia oraz łagodzenie często bolesnych zmian skórnych np. poprzez różnorodne preparaty i opatrunki. W Mojaapteka.pl znajdziesz plastry na odciski, które mają przynosić natychmiastową ulgę, tworząc w miejscu zmiany skórnej ochronną warstwę nawilżającą, pełniącą niejako funkcję "drugiej skóry". Oferujemy zarówno tradycyjne plastry, jak i produkty na odciski z kwasem salicylowym czy nowoczesne hydrożele. Mogą one wspierać regenerację naskórka na stopie, co może poprawić komfort chodzenia czy stania. Jest to szczególnie ważne dla osób uprawiających sport czy prowadzący aktywny tryb życia.

Nie tylko nagniotki stanowią częsty problem natury dermatologicznej. Często mianem "odciski"  pacjenci nazywają również modzele. Przede wszystkim modzele to zmiany, które tworzą się zazwyczaj na podeszwach stóp, niekiedy na dłoniach czy palcach. Są to obszary zrogowaceń, przybierające nader często postać plackowatą. Główną przyczyną powstawania modzeli jest powtarzający się ucisk. Może on wynikać m.in. z otarć związanych z pracą fizyczną, uprawianiem sportu lub ze złym dopasowaniem obuwia.

Ich leczenie zazwyczaj skupia się na unikaniu powtarzającego się ucisku, stosowanie rękawic ochronnych czy dopasowanego i wygodnego obuwia. Plastry na odciski, które znajdziesz w szerokim asortymencie Mojaapteka.pl to produkty o właściwościach nawilżających, które mogą wspierać organizm w regeneracji naskórka, przyspieszają gojenie zmian skórnych. W naszym katalogu produktów dostępnych są także plastry na odciski pod stopą, np. plastry Compeed, mogące wspierać leczenie modzeli, zmniejszając odczucia bólowe w stopie.

Aby w pełni ocenić, czy pojawiająca się zmiana skórna np. na stopie, czy dłoniach to nagniotek, modzel czy dermatoza innego rodzaju, należy udać się do specjalistycznego gabinetu, w którym dermatolog określi charakterystykę zmiany i zaproponuje leczenie. Warto skonsultować każdą niepokojącą zmianę skórną. Plastry na odciski, w tym te, które zawierają kwas salicylowy, powtórzmy jeszcze raz, stanowią element leczenia objawowego, mogącego zwiększyć komfort pacjenta.

Plastry na odciski z kwasem salicylowym 

W bogatej ofercie naszej apteki internetowej znajdziesz również różnorodne plastry na odciski z kwasem salicylowy. Substancję tę znajdziemy w naturze, np. czy wiesz, że np. wierzba biała zawiera kwas salicylowy? Pełni on u roślin funkcję składnika przyspieszającego wzrost, a nawet opóźnia jej starzenie się ? Przede wszystkim plastry na odciski z kwasem salicylowym wykorzystują niezwykle korzystne działanie tego kwasu, mianowicie:

 • keratolityczne - właściwości złuszczające  i zmiękczające zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu plastry na odciski z kwasem salicylowym uznaje się za te, które mogą pomagać w gojeniu rany, wspierać usuwanie odcisków i regenerację skóry,
 • działa dezynfekująco - opatrunek, który zawiera kwas salicylowy może wspierać leczenie odcisków, np. oczyszczać otwartą ranę powstałą w wyniku tarcia czy noszenia niewygodnego obuwia.

Dlatego też kremy, maści z kwasem salicylowym są często wykorzystywane w leczeniu chorób skóry.

W naszej bogatej ofercie znajdziesz plastry na odciski z kwasem salicylowym, także te  na pęcherze, które mogą wspierać regenerację naskórka, niwelując dyskomfort lub ból powstały na skutek bolesnych nagniotków czy modzeli. Są to także produkty z kwasem salicylowym charakteryzujące się działaniem wygładzającym i ochronnym, redukującym bolesny ucisk i tarcie. Niektóre plastry na odciski z kwasem salicylowym zawierają specjalny opatrunek, koncentrujący substancję czynną w jednym miejscu, by jeszcze silniej zmiękczała odcisk.

Wiele plastrów na odciski z kwasem salicylowym to opatrunki, które dodatkowo są uzupełnione o mocznik lub kwas mlekowy. Te substancje również mają zmiękczać naskórek i tym samym wspierać usuwanie odcisków i regenerację skóry stóp czy dłoni. Dlatego też kwas salicylowy tak często uzupełnia preparaty mające wspierać leczenie zmian skórnych.

Plastry hydrokoloidowe na odciski 

W asortymencie Mojaapteka.pl nie tylko znajdziesz plastry na odciski z kwasem salicylowym, ale również wiele plastrów hydrokoloidowych. Jakie właściwości posiadają te produkty?

 • mogą wspierać utrzymywanie odpowiedniej wilgotności, szczególnie w przestrzeni między opatrunkiem a raną,
 • mogą niwelować przedostawanie się do odcisku bakterii i drobnoustrojów,
 • utrzymuje odpowiednią temperaturę,
 • mogą usuwać nadmiar wysięku i innych toksyn.

Czym różnią się te produkty od plastrów, w których zastosowano kwas salicylowy? Otóż hydrokoloidowe plastry na odciski zamieniają wchłoniętą z rany wilgoć w żel, który jednocześnie wchłania wysięk oraz obumarły naskórek.

Plastry na odciski tego typu mogą być stosowane bezpośredni na ranę lub stanowić element złożonego opatrunku na bolące pęcherze czy odciski. Nie tylko mogą wspierać usunięcie martwego naskórka, wykazywać działanie przyspieszające gojenie, ale również stanowić element profilaktyki. Warstwa okluzyjna tworzona przez te plastry na odciski może chronić odcisk przed otarciami, urazami mechanicznymi, np. w przypadku predyspozycji do powstawania odcisków czy wspomagać profilaktykę odleżyn.

W Mojaapteka.pl znajdziesz  nie tylko plastry na odciski, ale też taśmy ochronne, które dzięki swej warstwie ochronnej mogą stanowić wsparcie w profilaktyce zmian skórnych, w tym zapobieganiu powstawaniu odcisków, pęcherzy czy innych zmian skórnych. Co ważne, nie należy stosować ich na otwarte rany czy powstałe odciski, a jedynie jako element zapobiegający otarciom, np. w przypadku stóp wymagających specjalnej pielęgnacji.

Co więcej,  plastry na odciski  są to najczęściej opatrunki, które cechują się wodoodpornością, a także przewiewnością, tak ważną podczas leczenia odcisków.

Plastry na odciski na stopach 

Nie tylko odpowiednia diagnoza, a także dopasowanie odpowiedniego składu należy do podstaw dbania o skórę w przypadku, kiedy pojawiają się odciski czy pęcherze. Warto także dopasować kształt plastra do miejsca, w którym występuje nagniotek czy modzel.

W naszej bogatej ofercie plastrów na odciski znajdziesz opatrunki,  które zawierają kwas salicylowy w różnych rozmiarach. Z łatwością więc można dopasować wielkość plastra do odcisku, chroniąc całą powierzchnię uszkodzonego naskórka. Co więcej, oferujemy również wybór plastrów na odciski dedykowane do stosowania na piętach, palcach czy podeszwie stóp.

Warto również dopasować plastry na odciski z kwasem salicylowym, hydrokoloidowe czy tradycyjne pod kątem wybranej elastyczności. Lepsza elastyczność to nie tylko lepsze przystosowanie się do kształtu stopy, ale również większy komfort użytkowania.

Mojaapteka.pl – szeroki wybór plastrów na odciski 

Wśród setek produktów w asortymencie naszej apteki internetowej dostępne są plastry na odciski w różnorodnych opakowaniach, dopasowanych do potrzeb pacjentów.

Nie tylko znajdziesz specjalne plastry z kwasem salicylowym, ale również tradycyjne produkty na odciski miękkie i twarde, które wykazują właściwości złuszczające, przyspieszające gojenie czy mogące przynosić natychmiastową ulgę poprzez usunięcie bolesnego ucisku na odcisk.

Plastry na odciski z kwasem salicylowym mają  za zadanie natychmiast złagodzić dolegliwości bólowe, kiedy nie możemy pozwolić sobie na zdjęcie niewygodnego obuwia czy na odpowiednie specjalne opatrunki.

Tu warto również wspomnieć o innowacyjnych plastrach hydrożelowych, które również znajdziesz w naszym asortymencie. To specjalne plastry na odciski, które mają za zadanie zatrzymać wnikanie do rany czy zmiany skórnej niepożądanych bakterii, a dzięki żelowej warstwie mogą osłabiać natężenie bólu dzięki efektowi chłodzenia rany. Stosowanie wodoodpornych plastrów na odciski z hydrożelem może wspierać komfort chodzenia, kiedy np. na stopach pojawiają się bolące odciski uniemożliwiające poruszanie stopom.

Aby przyklejony plaster utrzymał się na skórze jak najdłużej, należy pamiętać, aby nie przyklejać go na mokrą bądź wilgotną skórę. Przed zastosowaniem plastra na odciski z kwasem salicylowym czy hydrokoloidowym, należy umyć i osuszyć skórę.

W naszej ofercie znajdziesz m.in. plastry na odciski z kwasem salicylowym, które są samoprzylepne. Ułatwiają tym samym aplikację opatrunku na skórę. Mamy także pewność, że będą dobrze trzymały się w miejscu bólu. Plastry na odciski należy zastosować zaraz po pojawieniu się zmiany skórnej. Plastry na odciski zapakowane są w małe, kompaktowe pudełka, które zmieszczą się zarówno do torebki, plecaka, jak i domowej apteczki.