Probiotyki dopochowowe

Aktywne filtry

Mojaapteka.pl – profilaktyczne zastosowanie probiotyków dopochwowych

Probiotyki stosowane profilaktycznie pozwalają utrzymać naturalną ochronę pochwy. Można stosować je wyłącznie profilaktycznie, a także w przypadku, gdy zmagamy się z infekcjami i stanami zapalnymi. W tym przypadku probiotyki dopochwowe przyspieszają leczenie, mają działanie wspomagające i przyspieszają proces odbudowy mikroflory pochwy. Nie należy obawiać się sposobu stosowania probiotyków dopochwowych. Ich kształt został przystosowany do budowy anatomicznej kobiety. Ich aplikowanie jest bezbolesne i nie powinno stanowić żadnych trudności. Dbanie o strefy intymne to nie tylko dbanie o higienę. Probiotyki należy stosować zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce. W przypadku stosowania probiotyków dopochwowych w celu przyspieszenia leczenia infekcji nie należy przerywać leczenia po ustąpieniu objawów. Należy stosować się do zaleceń lekarza lub dokładnie przeczytać treść ulotki, w której zawarte są wszystkie niezbędne informacje.

Główną przyczyną wizyt kobiet w gabinecie ginekologicznym są właśnie infekcje intymne. Objawiają się one pieczeniem, swędzeniem, upławami, dyskomfortem. Infekcje intymne u kobiet najczęściej wywoływane są przez grzyby i bakterie. Stosowanie probiotyków dopochwowych może uchronić kobietę przed pojawieniem się infekcji, a także wspomóc leczenie w trakcie jej występowania. Probiotyki zawierają szczepy tzw. dobrych bakterii, naturalnie występujących w organizmie każdej kobiety. Niestety, mimo prawidłowej higieny wiele kobiet zmaga się z różnymi infekcjami okolic intymnych. Infekcje te lubią powracać. Powodują duży dyskomfort, a żeby zwalczyć infekcję za pomocą probiotyków dopochwowych, nie można przerywać leczenia zaraz po ustąpieniu objawów.

Częste wizyty w gabinecie ginekologicznym dla wielu kobiet są powodem dużego stresu. Aby zniwelować ryzyko wystąpienia kolejnej infekcji, warto zastosować probiotyki dopochwowe. W tracie występowanie infekcji znacznie przyspieszą proces leczenia, a Ty szybko zapomnisz o uporczywych dolegliwościach.