Leki na serce i krążenie bez recepty

Aktywne filtry

Lek na serce bez recepty –  preparaty mogące wspierać układ krążenia

Chorobom serca towarzyszą często inne schorzenia, m.in.: choroba wieńcowa (CAD), nadciśnienie tętnicze. Na powstanie niewydolności serca mają także wpływ uszkodzenia tego organu w wyniku wielu schodzeń kardiologicznych czy układu krążeniowego. Także nobliwy wiek pacjenta zwiększa ryzyko wystąpienia u niego chorób układu krążenia czy serca. Odpowiednia profilaktyka jest niezwykle ważna, gdyż serce to narząd, który pełni kluczową funkcję w dystrybucji tlenu do wszystkich komórek naszego organizmu. Jego niewydolność prowadzi m.in. do zastojów krwi w krążeniu płucnym czy naczyniach żylnych.

Wiele leków na serce bez recepty, które również znajdziesz na stronie naszej apteki internetowej, posiadają w składzie kwas acetylosalicylowy, który może wpływać na zahamowanie zlepiania się płytek krwi w naczyniach krwionośnych, tak często występujących np. w chorobie wieńcowej. Co więcej, niektóre preparaty na serce bez recepty, które zawierają wspomniany kwas acetylosalicylowy, mają również w składzie glicynę, która ma zapobiegać podrażnieniu przewodu pokarmowego w wyniku działaniu tego kwasu.

Szeroki wybór leków na serce bez recepty w Mojaapteka.pl

Niemały wpływ na rozwój chorób układu sercowo-naczyniowego mają również otyłość, przewlekłe zmęczenie i stres. Dlatego w Mojaapteka.pl znajdziesz szeroki wybór leków na serce bez recepty, w tym te, które mogą korzystnie wpływać na kondycję, wzmacniając podczas osłabienia czy zmęczenia. M.in. glukoza, którą zawierają niektóre leki na serce bez recepty, może stanowić źródło energii dla organizmu. Odpowiednie leczenie niewydolności serca zawsze powinno stanowić wynik konsultacji z lekarzem specjalistą, np. kardiologiem. Niebagatelne znaczenie ma również zdrowy styl życia, w tym aktywność fizyczna oraz odpowiednio zbilansowana dieta, także bogata w potas czy magnez.