Spray na zatoki

Aktywne filtry

Spraye na zatoki – hipertoniczne roztwory mogące wspierać komfort oddychania

Nieżyt nosa i zatok może obniżać komfort oddychania, utrudniać zasypianie czy stanowić przyczynę bólu głowy. Zalegająca w górnych drogach wydzielina często wynika z dużego obrzęku błoń śluzowych. Dlatego też wiele sprayów na zatoki zawiera w swoim składzie substancje o właściwościach obkurczających. Możemy spotkać się m.in. z ksylometazoliną, oksymetazoliną czy chlorowodorkiem pseudoefedryny. Co więcej, wiele preparatów na zatoki w formie sprayu to roztwory hipertoniczne, w tym roztwory soli morskiej, które wspierają napływ wody do jamy nosowej i dzięki temu mogą wspierać udrażnianie nosa czy zatok. W ten sposób mogą przyczyniać się do zwiększenia komfortu oddychania podczas infekcji m.in. zatok przynosowych.

Szeroki wybór sprayów na zatoki o właściwościach ochronnych

Nieżyt zatok czy nosa może towarzyszyć rozwijającej się infekcji górnych dróg oddechowych.  W Mojaapteka.pl znajdziesz także spraye na zatoki, które mogą wspierać układ immunologiczny, np. tworząc specjalny filtr ochronny na błonach śluzowych. W wyniku działania tej bariery rozwój patogenów jest ograniczony, co minimalizuje uciążliwe objawy nieżytu zatok. Warto również wspomnieć o naturalnej substancji o właściwościach przeciwalergicznych, przeciwzapalnych i nawilżających, jaką jest ektoina. Spray na zatoki, który zawiera ten składnik, może podwyższać absorbcję cząsteczek wody w górnych drogach oddechowych, wspierając odpowiednie nawilżenie podrażnionych błon śluzowych.

Wiele sprayów na zatoki zawiera substancje pochodzenia roślinnego, których właściwości mogą wspierać powrót do prawidłowego funkcjonowania górnych dróg oddechowych. M.in. werbena pospolita, czarny bez czy dziewanna mogą wspierać układ oddechowy. Co więcej, witamina B12 czy wyciąg z brodziuszki wiechowatej wykazują działanie wspierające naturalne zdolności immunologiczne pacjenta. Jak widzimy, spraye do nosa, które również znajdziesz w asortymencie Mojaapteka.pl, mogą niwelować dyskomfort oddychania podczas nieżytu zatok lub nosa, wspierać odbudowę i nawilżenie błon śluzowych, a także chronić górne drogi oddechowe przed namnażaniem się patogenów.