Oferta tygodnia

Filtruj według

Postać

    Postać

    Typ

      Typ

      Rodzaj skóry

        Rodzaj skóry

        Problem

          Problem

          Główny składnik

            Główny składnik

            Leki na hemoroidy bez recepty

            Zmagasz się z hemoroidami? Nie wiesz jak poradzić sobie z tym wstydliwym problemem? W naszej aptece kupisz czopki, maści i tabletki.

            Leki na hemoroidy – maści, czopki, tabletki z Mojaapteka.pl

            Masz problem z hemoroidami? Z żylakami odbytu zmaga się bardzo wiele osób w każdym wieku. Hemoroidy są bardzo bolesne i mogą być bardzo uciążliwe podczas wizyt w toalecie. Co jest przyczyną powstawania żylaków odbytu? Nieznana jest jednoznaczna przyczyna. Na powstawanie hemoroidów może wpłynąć siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej czy nadmierne przeciążenie np. podczas ciąży. W ofercie Mojaapteka.pl znajdziesz leki na hemoroidy bez recepty. W zależności od Twoich potrzeb lek kupić możesz w postaci tabletek, maści lub czopków. Ten wstydliwy problem powstrzymuje wiele osób od podzielenia się swoim problemem ze specjalistą. W takiej sytuacji warto sięgnąć po lek bez recepty – dostępny jest w naszej internetowej aptece. Maści, czopki i tabletki kupisz u nas online.

            Lek bez recepty z apteki internetowej

            Maści łagodzą ból, pieczenie i świąd. Chronią także błonę śluzową. Poprawiają funkcjonowanie ściany naczyniowej i działają znieczulająco. Czopki znacznie przyśpieszają proces gojenia. Tabletki działają ochronnie na naczynia oraz usprawniają krążenie żylne. Wszystkie z wyżej wymienionych leków dostępne są w ofercie naszej internetowej apteki.

            Zmagasz się z hemoroidami? Nie wiesz jak poradzić sobie z tym wstydliwym problemem? W naszej aptece kupisz czopki, maści i tabletki. Z hemoroidami zmaga się wiele osób, a wraz z wiekiem wzrasta ich ryzyko występowania. Bagatelizowane objawy hemoroidów mogą przysporzyć sporych problemów w życiu codziennym. Dyskomfort w okolicy odbytu z czasem może stać się coraz bardziej uciążliwy, a objawy mogą uprzykrzać codzienne funkcjonowanie. W okresach nasilonych objawów warto stosować leki bez recepty.

            Hemoroidy – charakterystyka problemu 

            Hemoroidy to znajdujące się w kanale odbytu struktury naczyniowe, które ułatwiają kontrolowanie oddawania kału. Określeniem tym nazywa się też potocznie związany z nimi stan patologiczny, czyli chorobę hemoroidalną. W medycznej terminologii struktury te nazywa się też guzkami krwawniczymi. Nabrzmiałe, objęte stanem zapalnym hemoroidy to przypadłość, która dotyka w głównej mierze osoby starsze, jednak może występować w każdym wieku. Wyróżnia się hemoroidy wewnętrzne oraz zewnętrzne – objawy związanych z nimi dolegliwości różnią się w znaczący sposób. Choć stany patologiczne guzków krwawniczych w większości przypadków nie stanowią zagrożenia dla życia, nie należy ich lekceważyć, gdyż nieleczone mogą doprowadzić do anemii. 

            Przyczyny i skutki występowania hemoroidów

            Nie istnieje jednoznaczna przyczyna powstawania stanów zapalnych guzków krwawniczych. W środowisku lekarskim uważa się, że choroby hemoroidalne mogą być spowodowane m.in. brakiem aktywności fizycznej, zaburzeniami rytmu wypróżnień takimi jak biegunka czy zatwardzenie, stosowaniem diety o niskiej zawartości błonnika bądź wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej. Co więcej, przyczyną występowania hemoroidów może być także otyłość, siedzący tryb życia, obciążenie genetyczne lub nieobecność zastawek w żyłach odbytniczych. Ponadto dolegliwości hemoroidalne mogą towarzyszyć także kobietom w ciąży – jest to skutek ciśnienia wywieranego na jamę brzuszną przez płód, a także zmian hormonalnych. 

            Skutki występowania choroby hemoroidalnej są w znacznej mierze niegroźne dla zdrowia, jednak nie oznacza to, że można je bagatelizować. Nieleczone hemoroidy mogą doprowadzić do anemii, bolesnych zakrzepów, martwicy oraz groźnych infekcji. 

            Najczęstsze objawy hemoroidów

            Objawy wewnętrznych hemoroidów obejmują m.in. bezbolesne krwawienie z odbytu, które towarzyszy wydalaniu kału, świąd odbytu lub nietrzymanie stolca. Krew towarzysząca stanom patologicznym hemoroidów wewnętrznych jest jasna – pojawiająca się w kale ciemna krew może być objawem poważnych dolegliwości żołądkowych. Ból towarzyszy hemoroidom wewnętrznym niemal wyłącznie w przypadku powstania zakrzepu bądź martwicy. 

            Hemoroidy zewnętrzne również w większości przypadków są stosunkowo niegroźne dla zdrowia. Ich występowanie może spowodować natarczywe swędzenie odbytu lub silny ból w przypadku, gdy w guzkach krwawniczych rozwinie się zakrzep. Hemoroidy tego rodzaju powodują nabrzmienie odbytu, a po ich zagojeniu na skórze może powstać tzw. brodawka miękka. 

            Typy i działanie preparatów na hemoroidy

            Leczenie hemoroidów na szczęście nie wiąże się w większości przypadków z długotrwałą czy kosztowną terapią. Na rynku dostępny jest szeroki wybór preparatów na hemoroidy. Zdecydowaną część środków można też zakupić bez recepty, warto jednak w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

            Poszczególne specyfiki przeznaczone są do aplikowania doodbytniczego. W tym przypadku wyróżnia się m.in. czopki na hemoroidy. Preparaty tego rodzaju rozpuszczają się w kanale odbytu, wskutek czego powstaje wzmacniająca błonę śluzową warstwa ochronna. Przeznaczone do leczenia guzków krwawniczych czopki zawierają substancje działające przeciwbólowe i przeciwzapalne, dzięki czemu pomagają one złagodzić przebieg dolegliwości i pozbyć się uciążliwego bólu. 

            Czopki zazwyczaj zawierają substancje takie jak zasadowy galusan bizmutu, który wykazuje działanie antybakteryjne oraz absorbujące, a ponadto zmniejsza przekrwienie. Ponadto w czopkach często wykorzystuje się również taninę wraz z tlenkiem cynku, które wykazują efekt przeciwzapalny. Innym często spotykanym składnikiem czopków jest tribenozyd, ułatwiający odpływ krwi z żył. Substancja ta nierzadko wchodzi również w skład kremów czy maści przeznaczonych do leczenia hemoroidów. 

            Sporą popularnością wśród chorych cieszą się także mniej „inwazyjne” preparaty. W tym przypadku należy wyróżnić wszelkiego rodzaju kremy na hemoroidy. Produkty tego rodzaju zawierają zazwyczaj takie substancje jak ruskogenina, lidokaina i tetrakaina, dzięki czemu są one dostępne bez recepty. Ruskogenina, pozyskiwana z rośliny ruszczyka kolczastego, pomaga zmniejszyć obrzęk guzków krwawniczych, a ponadto redukuje stan zapalny i uszczelnia naczynia krwionośne. Z kolei dwie pozostałe wymienione substancje mogą pozwolić na pozbycie się uczucia pieczenia oraz swędzenia. 

            W poszczególnych typach kremów lub maści stosuje się również substancję zwaną hydrokortyzonem, będącą sterydowym środkiem przeciwzapalnym. Ze względu na swoje silne działanie jest to jednak substancja wykorzystywana głównie w preparatach dostępnych na receptę. 

            W grupie mniej inwazyjnych leków znajdują się także specjalne spraye. Tego rodzaju specyfiki pozwalają zniwelować występowanie takich objawów choroby hemoroidalnej, jak ból czy uciążliwy świąd. Warto zaznaczyć, że spraye na hemoroidy w większości mają pH odpowiednie dla odbytu i jego okolic, a ponadto nie zawierają kortyzolu bądź hormonów. Preparaty te ze względu na metodę aplikacji wykazują się łatwością i wygodą stosowania.  

            W leczeniu hemoroidów wykorzystuje się też preparaty w formie tabletek. Przyjmowanie tego typu środków ma na celu wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, zmniejszenie przepuszczalności ścian komórek śródbłonka, a także wyregulowanie drenażu limfatycznego. Znaczna część tego rodzaju specyfików ma w swoim składzie diosminę, czyli roślinny związek zaliczany do grupy flawonoidów. 

            Trzeba pamiętać, że wszystkie preparaty, nawet te dostępne bez recepty, należy stosować po konsultacji z lekarzem bądź farmaceutą. Ponadto nie należy przedłużać okresu leczenia – jeżeli stosowane tabletki, czopki bądź kremy nie przynoszą rezultatu, należy bezzwłocznie umówić się na wizytę u lekarza, który dobierze inne, stosowne do wagi problemu metody leczenia. 

            Wpływ hemoroidów na komfort życia

            Niestety, choroba hemoroidalna należy do wyjątkowo niekomfortowych, utrudniających życie dolegliwości. Przypadłość ta potrafi być na tyle bolesna, by w niektórych przypadkach uniemożliwić chorującym spędzanie więcej niż kilku minut w pozycji siedzącej. Z tego też powodu jest to choroba szczególnie uciążliwa, chociażby dla osób pracujących w biurach czy zawodowych kierowców. Co więcej, hemoroidy znacząco obniżają komfort wypróżniania się. W znacznej większości przypadków choroba hemoroidalna powoduje wyłącznie dokuczliwy swąd oraz ból o niewielkim natężeniu, jednak także te objawy potrafią doprowadzić do dyskomfortu negatywnie wpływającego na samopoczucie. 

            Sposoby zapobiegania występowaniu hemoroidów

            Na szczęście chorobie hemoroidalnej można zapobiegać. Aby obniżyć szansę zachorowania na tę niewygodną przypadłość, należy przede wszystkim uwzględnić w diecie produkty bogate w ułatwiający przemianę materii błonnik, takie jak np. owoce, warzywa oraz pełnoziarniste pieczywo. Ponadto należy pamiętać o tym, by pić odpowiednio dużo płynów. Przyjmowanie od sześciu do ośmiu szklanek wody pomaga zachować miękkość stolca. Istotna dla zapobiegania hemoroidom jest również aktywność fizyczna. Ćwiczenia nie tylko pomagają pozbyć się nadwagi, ale też pozwalają zmniejszyć nacisk, któremu podlegają znajdujące się w odbycie żyły. Innym oczywistym sposobem na zapobieganie hemoroidom jest unikanie zbyt długiego pozostawania w pozycji siedzącej. 

            Osoby, które pomimo stosowania przemyślanej diety nie są w stanie utrzymać odpowiedniego poziomu błonnika w organizmie, mogą skorzystać z pomagających uzupełnić tę substancję suplementów. Ponadto warto pamiętać, że choć zapobieganie schorzeniom guzków krwawniczych jest istotne, to nie powinno się zwlekać ze stosowaniem preparatów na hemoroidy, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Oczywiście po uprzedniej konsultacji ze specjalistą. 

            Kogo najczęściej dotyka problem hemoroidów?

            Choroba hemoroidalna najczęściej dotyka osoby po pięćdziesiątym roku życia. Mniej więcej w tym wieku następuje związane z procesem starzenia upośledzenie struktur kolagenu oraz elastyny. Do powstawania hemoroidów przyczynia się również zwalniająca wraz z postępującym wiekiem perystaltyka jelit. Nie oznacza to jednak, że na występowanie choroby hemoroidalnej narażone są wyłącznie osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia. Problem ten może dotyczyć ludzi młodych, a do popularnych czynników, które sprzyjają powstawaniu hemoroidów, należy m.in. uprawianie seksu analnego, otyłość, a także częste biegunki wywoływane środkami przeczyszczającymi. 

            Warto wspomnieć, że hemoroidy często występują u kobiet, które przeszły kilka porodów, a także u osób po zabiegach odbytu lub krocza. Należy również dodać, że rozwojowi choroby hemoroidalnej sprzyjają też poszczególne zawody – przykładowo na tę przykrą dolegliwość często chorują zawodowi kierowcy, spędzający nawet do kilkunastu godzin na dobę w pozycji siedzącej. 

            Dobór środków na hemoroidy

            Dobór środków na hemoroidy zawsze powinien być konsultowany z lekarzem bądź farmaceutą. Warto jednak zaznaczyć, że specjaliści w przypadku choroby o lekkim przebiegu pozwalają dobrać pacjentom specyfiki o nieinwazyjnej formie aplikowania. Doskonały przykład stanowi krem na hemoroidy, który nakłada się na odbyt i jego okolice. Stosunkowo dużą popularnością, cieszą się także wszelkiego rodzaju naturalne środki, takie jak ziołowe okłady czy herbatki. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju metody sprawdzają się wyłącznie w przypadku choroby o lekkim przebiegu. 

            Inny popularny wybór stanowią czopki. Wielu pacjentów nie przepada za tą metodą leczenia ze względu na specyficzny sposób aplikowania preparatów. Czopki na hemoroidy pomimo specyficznej dla tego typu produktów formy aplikacji mogą jednak stosunkowo szybko przynieść efekty łagodzące ból i inne dolegliwości towarzyszące występowaniu hemoroidów. 

            W szczególnych przypadkach należy zastosować silniejsze specyfiki. Preparaty na hemoroidy w formie tabletek, które są przy tym wygodne i preferowane przez wiele osób, ze względu na tradycyjną formę aplikacji. Część tego typu środków, ze względu na obecność hydrokortyzonu, jest dostępna wyłącznie po okazaniu recepty. 

            W ogólnym rozrachunku dobór odpowiednich środków na hemoroidy zależy zarówno od zaleceń lekarza, jak i od preferencji pacjenta. W niektórych, szczególnie ciężkich przypadkach, stosowanie preparatów takich jak kremy, spraye czy czopki nie wystarcza. Wtedy lekarz zleca leczenie specjalnymi zabiegami, lub nawet operację.