Tabletki przeciwgorączkowe

Aktywne filtry

Tabletki przeciwgorączkowe dla dorosłych

Gorączka jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu. Jest informacją wysyłaną przez organizm informującą o tym, że w organizmie toczy się proces chorobowy. Co warto wiedzieć, temperatura ciała w granicach 37-38 stopni to stan podgorączkowy. O gorączce mówimy, gdy temperatura przekracza 38 stopni. Wysoka temperatura ciała dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Gorączka powyżej 40 stopni Celsjusza zagraża zdrowiu, a nawet życiu. W tym przypadku należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Aby zbić gorączkę, która bardzo osłabia organizm, należy zażyć leki na obniżenie temperatury ciała. W ofercie Mojaapteka.pl dostępne są wyroby medyczne w postaci tabletek na zbicie gorączki. Substancjami czynnymi tabletek są najczęściej: paracetamol, ibuprofen, ketaprofen czy metamizol sodowy. Tabletki zwalczają objawy przeziębienia i grypy, które są często przyczyną wysokiej temperatury ciała. Zbicie gorączki u dorosłych możliwe jest dzięki lekom zawierającym substancje czynne obniżające temperaturę. W Mojaapteka.pl dostępne są tabletki na zbicie gorączki. Można kupić je bez recepty. Coraz większa ilość pacjentów decyduje się na tę formę zakupów leków bez recepty. Mojaapteka.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, oferując szeroką bazę asortymentu aptecznego.

Środki przeciwgorączkowe

Zbicie wysokiej gorączki możliwe jest dzięki zastosowaniu tabletek na zbicie gorączki. Jak często stosować tabletki na zbicie gorączki? Wszystkie niezbędne informacje dostępne są w opisach produktów na stronie Mojaapteka.pl. Co więcej, przed zażyciem tabletki należy zapoznać się z treścią ulotki. Szczególnie ważną kwestią jest, czy tabletki można przyjmować na pusty żołądek lub np. w trakcie, lub po posiłku. Gdy w organizmie toczy się proces chorobowy, temperatura organizmu staje się wyższa niż zazwyczaj. Gorączce towarzyszą także objawy takie jak: ból głowy, zmęczenie, kaszelkatar czy ból gardła. Często zdarza się, że gorączka jest jedynym występującym objawem. W tym przypadku trudno stwierdzić, co jest przyczyną wysokiej gorączki. Gdy temperatura ciała jest bardzo wysoka, należy skonsultować się z lekarzem, w celu znalezienia przyczyny wysokiej gorączki. W organizmie może toczyć się stan zapalny, którego objawem jest właśnie gorączka. Po szczegółowym wywiadzie i zrobieniu podstawowych badań pacjent pozna przyczynę wysokiej temperatury. Długo utrzymująca się wysoka temperatura, która nie spada mimo zastosowania tabletek przeciwgorączkowych również wymaga konsultacji z lekarzem i zrobienia podstawowych badań. Tabletek bez recepty nie należy stosować zazwyczaj dłużej niż 3 dni. Jeśli mimo ich stosowania, stan pacjenta nie poprawia się, należy również zgłosić się do lekarza.

Gorączka najczęściej towarzyszy jednak przeziębieniu i grypie. W tym przypadku pacjenci skarżą się na wiele innych dolegliwości bólowych, dlatego tak wiele leków przeciwgorączkowych ma także działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Tabletki niwelują m.in. ból głowy, bóle mięśni, czy nerwobóle. Ból i gorączka mogą pojawić się niespodziewanie, dlatego w domowej apteczce każdego pacjenta powinno znaleźć, chociażby jedno opakowanie tabletek na zbicie gorączki. Dostępne są one w ofercie Mojaapteka.pl.  Gdy temperatura ciała jest podwyższona, następuje skurcz naczyń krwionośnych skóry. Napinają się także mięśnie przywłosowe, czego skutkiem jest tzw. gęsia skórka. Drżące mięśnie są objawem uwalniania ciepła. Pacjent z gorączką czuje się osłabiony i zmęczony, zwłaszcza jeśli gorączka jest bardzo wysoka. Gorączka powyżej 40 stopni nazywana jest hipertermią. To stan zagrażający zdrowiu i życiu, a skutkiem tak wysokiej temperatury może być m.in. udar cieplny.

Tabletki przeciwgorączkowe z paracetamolem

Jedną z głównych substancji czynnych tabletek przeciwgorączkowych jest paracetamol. To organiczny związek chemiczny będący składnikiem wielu leków przeciwgorączkowych w różnych postaciach. Działa również przeciwbólowo i szybko wchłania się do organizmu. Wśród pacjentów znany jest ze swojej skuteczności. W ofercie Mojaapteka.pl dostępne są tabletki, których substancją czynną jest paracetamol. Tabletki, których substancją czynną jest paracetamol stosuje się nie tylko w celu obniżenia temperatury ciała. Zalecane są do stosowania w celu zniwelowania bólu głowy, migreny, bólu reumatycznego, nerwobólów, bólu zębów, a nawet bólów menstruacyjnych. Tabletkę z paracetamolem wystarczy połknąć i popić niewielką ilością wody. W przeciwieństwie do niesteroidowych leków przeciwzapalnych paracetamol ma mniej drażniące działanie na żołądek. Przyjęcie leku podczas posiłku opóźnia jego działanie.

Paracetamol można stosować doustnie, dożylnie i doodbytniczo. Jest stosowany w przypadku silnego bólu i wysokiej gorączki. Jest substancją czynną leków dla dorosłych, a także dla dzieci.  W Ofercie Mojaapteka.pl dostępne są tabletki, których substancją czynną jest paracetamol. Można kupić je bez recepty. Przed ich zastosowaniem należy zapoznać się z treścią ulotki, w której zawarte są wszystkie niezbędne informacje dotyczące składu leków, dawkowania, działania, przeciwwskazań czy działań niepożądanych.

Popularne tabletki na gorączkę

W Mojaapteka.pl oferuje szeroki wybór tabletek na gorączkę. Są stosowane w celu leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych. Leki można kupić online. Wizyta w stacjonarnej aptece nie jest już konieczna. W domowej apteczce każdego pacjenta powinny znaleźć się tabletki na obniżenie gorączki, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to rośnie liczba zachorowań. Temperatura powyżej 38 stopni oznacza gorączkę. Może ona szybko wzrastać. W takim przypadku nie należy zwlekać i zastosować lek na obniżenie temperatury. W Mojaapteka.pl dostępny jest szeroki wybór tabletek, których substancjami czynnymi są m.in.: paracetamol, ibuprofen, ketaprofen, kwas acetylosalicylowy, diklofenak potasowy czy metamizol sodowy. Dzięki wygodnej formie zakupów przez internet, złożenie zamówienia w MojaApteka.pl jest szybkie i bezproblemowe.