Olejki eteryczne na katar

Katar jest najczęstszym objawem przeziębienia, może być również objawem alergii. Przyczyną kataru może być podrażnienie i stan zapalny błony śluzowej nosa. Istnieją jednak pewne środki, które mogą pomóc w złagodzeniu kataru, takie jak olejki eteryczne.

Aktywne filtry

Olejki eteryczne do inhalacji – bezpieczna pomoc w nieżycie nosa i zapaleniu zatok

Wdychanie pary wodnej jest od dawna stosowane jako sposób na oczyszczenie zatok i złagodzenie problemów z oddychaniem. Dodatek olejków eterycznych na katar może uczynić tę terapię jeszcze bardziej skuteczną. Różne olejki mogą mieć różne właściwości, które mogą pomóc ukoić układ oddechowy i zmniejszyć stan zapalny. W połączeniu z wilgotnym ciepłem pary, olejki eteryczne mogą wnikać głęboko do nosa, przynosząc ulgę przy zatkaniu i innych objawach zatok. Inhalacja jest również wygodnym sposobem stosowania tych olejków, ponieważ można je łatwo wdychać przez nos lub usta. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować nierozcieńczonych olejków eterycznych bezpośrednio na skórę, ponieważ może to spowodować podrażnienia. Można również pomóc sobie, używając ciepłych kompresów aromatyzowanych olejkami eterycznymi.

Olejki eteryczne mogą być opcją dla tych, którzy szukają naturalnego remedium. Olejki eteryczne mogą mieć właściwości lecznicze, które są pomocne przy zmniejszaniu bólu, skróceniu czasu trwania przeziębienia, jak i również mogą przyczyniać się do zwiększenia odporności. Ponadto, olejki eteryczne powinny być łagodne dla organizmu i mogą powodować mniej zakłóceń niż niektóre z mocniejszych środków, które zazwyczaj są stosowane w leczeniu przeziębienia. W rezultacie stosowanie olejków eterycznych może być doskonałym sposobem na zapewnienie łagodnego powrotu do zdrowia po przeziębieniu.

Olejki eteryczne – szeroki wybór od Mojaapteka.pl

Od wieków olejki eteryczne na zatoki były wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze. Olejki eteryczne są pozyskiwane z różnych części roślin, w tym z łodyg, nasion, korzeni i kwiatów. Każdy olejek ma swój własny, niepowtarzalny zapach i korzyści. W ostatnich latach olejki eteryczne na katar przeżywają ponowny wzrost popularności, ponieważ ludzie są coraz bardziej zainteresowani naturalnymi metodami leczenia. W dzisiejszych czasach olejki eteryczne mogą być wykorzystywane w szerokiej gamie produktów, od kosmetyków po medycynę naturalną. Dzięki swoim wszechstronnym zastosowaniom olejki eteryczne stały się nieodzowną częścią życia wielu ludzi.