Filtruj według

Postać

  Postać

  Typ

   Typ

   Problem

    Problem

    Główny składnik

     Główny składnik

     Maści na hemoroidy bez recepty

     Zmagasz się z hemoroidami? Postaw na sprawdzoną maść bez recepty. W ofercie Mojaapteka.pl znajdziesz szeroki wybór maści na hemoroidy.

     Aktywne filtry

     Hemoroidy – maści bez recepty 

     Hemoroidy to najczęstsza i najbardziej powszechna choroba proktologiczna. Często są nazywane także żylakami odbytu. Uważa się, że to właśnie hemoroidy stanowią najczęstszą przyczynę krwawienia podczas wypróżnień i właśnie tym najczęściej się objawiają. Początkowo objawy są mało zauważalne. Hemoroidy są także bardzo bolesne i utrudniają codzienne życie, w tym wypróżniane. Towarzyszy im również świąd i pieczenie. Żylaki odbytu to problem, z którym zmagają się osoby w każdym wieku. Co jednak ważne, wraz z wiekiem rośnie ryzyko występowania hemoroidów.

     Sprawdź ofertę Mojaapteka.pl. W naszej ofercie znajdziesz maści na hemoroidy, które mogą pozytywnie wpływać na obniżenie bólu przy chorobie hemoroidalnej. Maści doodbytnicze przeznaczone są do miejscowego leczenia hemoroidów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Działają także przeciwzapalnie i przeciwświądowo, posiadają wiele właściwości, które pomogą uporać się z uporczywymi objawami. Maść może działać także przeciwbólowo i miejscowo znieczulać.

     Hemoroidy  zewnętrzne – maść 

     Podczas występowania hemoroidów wielu pacjentów uskarża się na bolesne podrażnienia. Dlatego też maść na żylaki odbytu zawiera często nawilżające balsamy, witaminy, wazelinę czy lanolinę, które mają ułatwić penetrację leku, złagodzić objawy zaczerwienienia. W ich składzie możemy znaleźć także znane składniki pochodzenia naturalnego, jak np. ekstrakty z kasztanowca, wodę z oczaru wirginijskiego, które mogą wspierać powrót do elastyczności skóry wokół odbytu, a do tego mogą uszczelniać naczynia krwionośne i je wzmacniać. Do składników roślinnych, które znajdziemy w maściach na hemoroidy o właściwościach nawilżających, można również zaliczyć m.in. olejek jojoba, masło shea czy wyciąg z kwiatostanu dziurawca.

     Maści na hemoroidy zewnętrzne 

     Nie ignoruj objawów. Nieleczone żylaki odbytu często trzeba operować. Leczenie hemoroidów w początkowym stadium może zakończyć się tylko leczeniem zachowawczym. W naszej aptece internetowej znajdziesz maść na hemoroidy, tj. wyrób medyczny, do samodzielnej aplikacji, który ma łagodzić objawy hemoroidów. Ważne jest także to, w jaki sposób aplikujemy maść.

     Taki wyrób medyczny należy aplikować po wypróżnieniu. Zaleca się włożenie jednorazowych rękawiczek, następnie należy nanieść maść (najczęściej dawkę wielkości ziarnka grochu), by potem zaaplikować ją do odbytu. W Mojaapteka.pl znajdziesz szeroki wybór maści, które mają wspierać leczenie zachowawcze żylaków odbytu, posiadające wygodne aplikatory, które ułatwiają stosowanie preparatu. Ważne jest, by w celu odpowiedniej aplikacji zapoznać się z informacjami dotyczącymi dawkowania, które producent maści umieścił na ulotce.

     Sama aplikacja może być także określana przez pacjenta jako bolesna. Dlatego też wiele produktów na hemoroidy zawiera składniki działające odkażająco, ale i znieczulająco. Np. tlenek cynku z antyseptykiem może wspierać miejscowe łagodzenie bólu wywołanego podrażnieniem skóry wokół odbytu czy samymi żylakami odbytniczymi.

     Maść na hemoroidy zewnętrzne bez recepty 

     Wskazaliśmy na powszechność choroby hemoroidalnej – może ona dotknąć każdego. Uważa się, że jest to choroba cywilizacyjna. Powstawanie hemoroidów, określenie czynników, które powodują tę chorobę proktologiczną, są niezwykle różnorodne i nie są do końca wyjaśnione. Jednak wskazuje się na kilka czynników, które wpływają na powstawanie hemoroidów, w tym te, na które mamy wpływ.

     Złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia, brak ruchu czy wstrzymywanie naturalnego parcia na stolec  mogą przyczyniać się do powstawania żylaków odbytu. Dlatego lekarze zalecają aktywność fizyczną i właściwą dietę. Często terapia z wykorzystaniem maści wspierana jest przez dietę przeciwzaparciową, czyli taką, która jest bogata w preparaty błonnikowe. Nie małe znaczenie ma również higiena okolic odbytu. Dlatego w naszej aptece internetowej znajdziesz m.in. płyny do higieny intymnej dla osób z hemoroidami, które nie tylko mogą oczyszczać skórę, ale także wykazują działanie łagodzące stany zapalne czy podrażnienia.

     Już samo leczenie zachowawcze hemoroidów, np. poprzez stosowanie maści, może zwiększyć komfort dnia codziennego pacjentów borykających się z tą chorobą proktologiczną. Często hemoroidy stawały się przyczyną obniżonej aktywności zawodowej, społecznej. Tymczasem szybka diagnoza, odpowiednie leczenie oraz zdrowe nawyki mogą stać się skutecznym sposobem na zniwelowanie pojawiania się tej choroby.

     W ofercie Mojaapteka.pl znajdziesz szeroki wybór maści na hemoroidy. Odpowiednio stosowana maść na żylaki odbytu może pomóc uporać się z nieprzyjemnymi objawami takimi jak: ból, świąd i pieczenie. Zahamuje także krwawienie z naczyń i znacznie zmniejszy obrzęk.