Krople do oczu na alergię

Jednym z najczęściej pojawiających się objawów alergii sezonowej jest stan zapalny spojówek, który mocno dokucza i utrudnia funkcjonowanie. Przy uciążliwych objawach, jak łzawienie, ogólne zaczerwienienie oraz odczuwalne podrażnienie – ulgę mogą przynieść przeciwalergiczne krople do oczu.

Aktywne filtry

Skuteczne krople do oczu dla alergików bez recepty

Alergią określamy nadwrażliwość naszego organizmu na różne cząsteczki różnego pochodzenia. Przy mocno nasilonych objawach niezbędna jest wizyta u specjalisty, jednak chcąc zaznać natychmiastowej poprawy, wiele osób decyduje się na sięgnięcie po krople na alergię bez recepty. Służą przede wszystkim do łagodzenia objawów alergii, które ujawniają się w obrębie narządu wzroku. Dzięki miejscowemu podaniu zaczynają działać zdecydowanie szybciej niż leki ogólnoustrojowe. Zawierające kromoglikan, olopatadynę, lub ketotifen wykazują działanie antyhistaminowe i zmniejszają zaczerwienienie oraz podrażnienie oczu.

Bardzo ważnym aspektem, o który należy zadbać, jest ściągnięcie soczewek kontaktowych przed zakropieniem. Zazwyczaj odczyny alergiczne dotyczą obu spojówek. Kluczowa może być obecność sierści zwierząt, pyłków roślin i drzew lub roztocza. Dodatkowym czynnikiem mogą być kosmetyki zawierające podrażniający nas składnik. Stan zapalny oczu najszybciej niweluje się podając przeznaczone do tego celu krople do oczu. Alergia wymaga również stałego nawilżania spojówki i rogówki, aby łzy nie odparowywały w nadmiarze.

Krople do oczu antyalergiczne w asortymencie Mojaapteka.pl

Przy bolesnym podrażnieniu i suchości pojawia się często potrzeba sięgnięcia nie tylko po antyhistaminowe, ale również nawilżające krople do oczu. Alergiczne odczyny są wówczas wypłukiwane z obszaru gałki ocznej, dzięki czemu można uniknąć pogłębiania nieprzyjemnych dolegliwości. Krople do oczu na alergię skutecznie obkurczają naczynia krwionośne, co powoduje znaczne zniwelowanie obrzęku, a stabilizacja błon komórkowych zmniejszy powstały stan zapalny.

Warto też zaopatrzyć się w preparaty pomagające zwalczyć objawy alergii, np. tabletki i syropy na alergię lub krople do nosa