Preparaty na katar

Preparaty na katar

Katar jest powszechną przypadłością, która powoduje zapalenie błony śluzowej wyściełającej wnętrze nosa. Prowadzi to do kataru, który może być zarówno denerwujący, jak i trudny do pokonania.

Aktywne filtry

Przyczyny i objawy kataru – Mojaapteka.pl oferuje szeroki wybór preparatów na katar

Istnieją dwa główne rodzaje kataru: wodnisty i zatokowy. W zależności od koloru wydzieliny może mieć on różne przyczyny. Żółta lub zielona wydzielina ropna to sygnał przebiegającej infekcji wirusowej, lub bakteryjnej. Gdy jest bezbarwna, przejrzysta i wodnista, może sugerować alergię. Natomiast krwista wydzielina z nosa jest najczęściej wynikiem niewielkich pęknięć błony śluzowej, na przykład w wyniku siłowego i częstego wydmuchiwania nosa lub przebywania w pomieszczeniach o bardzo suchym powietrzu.

Preparaty na różne rodzaje kataru – w naszej aptece internetowej znajdziesz właściwe dla swoich dolegliwości

Oba rodzaje kataru mogą być leczone lekami. W celu złagodzenia dyskomfortu można stosować środki obkurczające, ale nie należy ich stosować dłużej niż kilka dni. Należy pamiętać o wzmacnianiu naczyń krwionośnych.  Aerozole do nosa dostępne w naszej internetowej aptece, zawierające substancje aktywne, np. chlorowodorek oksymetazoliny również mogą być pomocne w zwalczaniu kataru. Mamy w swojej ofercie również środki, które pomagają rozrzedzić wydzielinę z nosa i spowodować łatwiejsze jej usunięcie, np. woda morska. Niektóre krople i aerozole do nosa zawierają olejki eteryczne, np. miętowy, co może pomóc w udrożnieniu zatok i nosa.

Katar u małych dzieci jest dość częstą przypadłością. Wygodną formą w zwalczaniu są plasterki aromatyczne z olejkami eterycznymi, które mogą być pomocne w udrożnieniu nosa i ułatwieniu oddychania, dzięki czemu sen jest spokojniejszy. Inhalacje mogą być również pomocne w  leczeniu kataru i można je stosować w przypadku obu rodzajów kataru.