Olejki eteryczne uspokajające

Olejki eteryczne mają działanie uspokajające. Wspomagają relaks, poprawiają nastrój i łagodzą napięcia. Co więcej, pozytywnie wpływają na jakość snu.

Aktywne filtry

Mojaapteka.pl – szeroki wybór olejków eterycznych

Olejki eteryczne mają działanie uspokajające. Wspomagają relaks, poprawiają nastrój i łagodzą napięcia. Co więcej, pozytywnie wpływają na jakość snu. Aromaterapia jest formą medycyny alternatywnej, w której wykorzystywane są olejki eteryczne. Olejki pozyskiwane są z surowców pochodzenia roślinnego i wykorzystywane do poprawy zdrowia psychicznego. Mają działanie uspokajające i wykazują działanie antydepresyjne i odprężające. Do polepszenia kondycji psychicznej stosowane są m.in.: olejki eteryczne lawendowe, sosnowe, limonkowe czy grejpfrutowe. Każdy z olejków eterycznych uspokajających ma trochę inne działanie. Olejek sosnowy relaksuje, pomaga w leczeniu bezsenności i apatii, a także działa łagodząco na nadwrażliwość nerwową. Olejek eteryczny lawendowy wykazuje działanie antydepresyjne oraz odprężające. Olejek limonkowy z kolei dodaje energii i poprawia nastrój, a grejpfrutowy ma działanie odstresowujące i relaksujące.

Olejki eteryczne z Mojaapteka.pl – do aromaterapii, kąpieli, masażu i sauny

Olejki eteryczne uspokajające mają różnorodne działanie. Co więcej, mogą być stosowane na wiele sposobów. W aromaterapii najczęściej stosowane są za pomocą rozpylaczy, lampek i kominków zapachowych, a także nawilżaczy. Olejku można dodać również do kąpieli. Wystarczy 10-15 kropli. Olejek eteryczny uspokajający wymieszany z łyżeczką oleju nośnikowego często używany jest do masażu. Osoby korzystające z saun, również mogą użyć olejku, dodając kilka kropel do wody i polewając nią rozgrzane kamienie.

W ofercie MojaApteka.pl dostępne są uspokajające olejki eteryczne mające różnorodne działanie. Należy jednak pamiętać, że olejki eteryczne zawsze należy rozcieńczać np. z wodą. Używając nierozcieńczonego olejku, możemy wywołać reakcje alergiczne, a nawet oparzenia. Prawidłowo stosowane olejki eteryczne przynoszą korzyści dla zdrowia psychicznego. Uspokajają, relaksują, a także wykazują działanie antydepresyjne.