Plastry chłodzące

Aktywne filtry

Mojaapteka.pl – szerokie zastosowanie plastrów chłodzących

Plaster chłodzący działa kojąco na różnego rodzaju bóle pourazowe i stawowo-mięśniowe. Przynosi ulgę w bólu, a miejsce, w którym jest on przyklejony, poprzez zawarty w nim mentol, jest przyjemnie chłodzone. Plastry chłodzące przyklejane są na powierzchnie skóry. Można stosować je m.in. na barki, plecy czy kark. W ofercie Mojaapteka.pl dostępne są także okłady żelowe, które można stosować zarówno na zimno, jak i na ciepło. Zastosowane na zimno mogą pomóc w złagodzeniu obrzęku, stanu zapalnego oraz bólu, zastosowane na ciepło – w zmniejszeniu skurczów mięśni i zmniejszeniu bólu. Mogą także uspokoić i zrelaksować.

Pacjenci zmagający się z bólami mięśni, stawów, bądź bólami pourazowymi często sięgają po plastry z mentolem, które są wyrobem medycznym przeznaczonym do zastosowania na powierzchnię skóry. Pacjenci powinni pamiętać, aby plastrów chłodzących nie stosować na uszkodzoną lub podrażnioną skórę.

Plaster chłodzący na złagodzenie objawów bólowych – Mojaapteka.pl

Głównym składnikiem plastrów chłodzących jest zazwyczaj mentol, który ma działanie chłodzące, dzięki czemu stosowany jest do zmniejszenia obrzęków pourazowych oraz działa kojąco w przypadku bólów stawowo-mięśniowych. W zależności od miejsca, w którym występuje ból, plaster można dociąć i tym samym bez problemu dopasować jego wielkość do powierzchni skóry, na którą zamierzamy go przykleić. Plastry chłodzące dostępne są bez recepty. Są również łatwe w użyciu. Aby poczuć ulgę w bólu, plaster wystarczy przykleić w miejsce jego występowania. Plastry, których składnikiem może być mentol czy eukaliptus, uwalniają się w momencie przyklejenia plastra do skóry, czego skutkiem jest przyjemne uczucie chłodu w miejscu przyklejenia plastra. W Mojaapteka.pl pacjenci mogą kupić je bez konieczności wychodzenia z domu.