Oferta tygodnia

Filtruj według

Postać

Postać

Typ

Typ

  Problem

  Problem

  Główny składnik

  Główny składnik

  Leki na gardło bez recepty

  Aktywne filtry

  Preparaty na gardło – niezawodne w walce z infekcją

  Najczęściej towarzyszącymi dolegliwościami są: pieczenie, drapanie, swędzenie i nieprzerwana suchość. Aby się ich pozbyć, niezbędne jest rozpoczęcie leczenia z pomocą środków bez recepty jak najszybciej – tuż po pojawieniu się pierwszych objawów. Przyczyny bólu gardła mają najczęściej pochodzenie wirusowe, co oznacza, że występują niezależnie od panującej pory roku, jednak nie bez powodu to jesienią i zimą zapadalność na grypę rośnie. Wówczas ludzie w większości przebywają w zamkniętych pomieszczeniach z powodu nieprzyjemnej pogody.

  Na rynku istnieje wiele produktów, które pomagają uporać się z uporczywymi objawami infekcji gardła. Przybierają formę tabletek do ssania, rozpuszczania, syropów, sprayów i płynów do płukania. Dzięki temu możesz stosować kilka różnych produktów, aby wzmocnić ich działanie i szybko pozbyć się uciążliwego dyskomfortu w przełykaniu i mówieniu. Tego typu rozwiązania są również dedykowane małym dzieciom, które tak samo, jak dorośli są podatne na infekcje gardła. Wiele z nich ma przyjemny smak i łagodzące działanie dodatkowo nawilżające błonę śluzową.

  Szybka ulga w bólu gardła z asortymentem Mojaapteka.pl

  Początki infekcji to moment, w którym warto już zacząć sięgać po pomoc w postaci leków bez recepty, ponieważ może się zwalczyć problem w samym zarodku. Dzięki działaniu znieczulającym szybko zapomnisz o dokuczliwym pieczeniu i bólu, a właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne pozwolą pozbyć się na dobre czynników wywołujących dolegliwości. Dochodzi do tego nawet wówczas podczas nadwyrężania strun głosowych i dlatego warto dodatkowo nawilżać gardło dedykowanymi pastylkami przeciwko chrypie.

  Substancje czynne, które najczęściej znajdują się w tego typu preparatach to: chlorchinadol, ketoprofen, flurbuprofen oraz choliny salicylan. Wszystkie skupiają się na zwalczaniu ognisk bakterii oraz łagodzeniu bólu gardła. Zapraszamy do Mojaapteka.pl i wybierz skuteczny lek na gardło dla siebie!