Tabletki na kaszel mokry

Tabletki na kaszel mokry pomagające łagodzić objawy infekcji. Sprawdź naszą ofertę.

Aktywne filtry

Tabletki na mokry kaszel – wyroby medyczne mogące wspierać odkrztuszanie 

Pacjenci borykający się z mokrym kaszlem narzekają na obniżenie komfortu oddychania. Męcząca wydzielina zalegająca w płucach czy drapanie w gardle mogą skutecznie przeszkodzić w zasypianiu lub śnie. Co więcej, objawy mokrego kaszlu mogą się nasilać rankiem, gdy w oskrzelach, płucach czy gardle po całej nocy nagromadziło się dużo wydzieliny.

Należy podkreślić, że kaszel, który pojawia się wraz z zalegającą wydzieliną, inaczej zwany produktywnym to naturalna i pożądana reakcja organizmu. Nie jest to choroba, ale ważny  odruch naszego ciała. Odkrztuszanie pomaga pozbyć się z dróg oddechowych, gardła nadmiernej wydzieliny i tym samym oczyszcza nasze oskrzela i płuca. Warto wspomnieć, że kaszel produktywny nie objawia się nagłymi napadami jak w przypadku suchego. Jednak bywa uporczywy w swej intensywności. Co ważne, wiele osób ma problem z określeniem, jaki doskwiera im rodzaj kaszlu, zwłaszcza przy wczesnych objawach.

Określenie wydzieliny może okazać się pomocne we właściwym odkrztuszaniu i określeniu specyfiki dolegliwości.

  • Ropna wydzielina - może wskazywać na zapalenie zatok, płuc, oskrzeli.
  • Niewielka ilość wydzieliny, która przypomina śluz - ten objaw może towarzyszyć infekcji wirusowej.
  • Pojawiające się grudki i czopy w wydzielinie - mogą towarzyszyć zakażeniu grzybiczemu lub mukowiscydozie.
  • W wydzielinie pojawią się ślady krwi - zaleca się natychmiastową wizytę lekarską.

Wszelkie niepokojące objawy powinniśmy zawsze konsultować z lekarzem, także stan, w którym wraz z uporczywym kaszlem pojawia się gorączka. Lekarz określi przyczynę dolegliwości i dopasuje odpowiednie leczenie. Jeśli kaszel pojawia się u dziecka, wtedy zawsze powinniśmy udać się na kontrolę do pediatry. Długo zalegająca flegma w układzie oddechowym u dziecka, jak i dorosłego, może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Pomocne w pozbyciu się zalegającej wydzieliny mogą okazać się maści zawierające olejki eteryczne czy znane doskonale inhalacje. Z kolei nawilżanie powietrza w pomieszczeniu może pomóc zmniejszyć dyskomfort oddychania, ułatwić odkrztuszanie. Co więcej, wyroby medyczne o właściwościach wykrztuśnych i mukolitycznych, które znajdziesz w naszej aptece internetowej, również mogą wspierać naturalne odruchy organizmu w przypadku, gdy pojawia się uciążliwy mokry kaszel.

Tabletki na kaszel mokry bez recepty w asortymencie Mojaapteka.pl 

W naszej aptece internetowej znajdziesz szeroki wybór tabletek mających wspierać leczenie kaszlu i zalegającej wydzieliny. W ich składzie znajdziemy takie substancje jak:

  • chlorowodorek ambroksolu - o właściwościach zmniejszających lepkość flegmy, zwiększających wydzielanie śluzu. Może pozytywnie wpływać na szybsze pozbycie się wydzieliny z dróg oddechowych.
  • karbocysteina - jej działanie również może zmniejszyć lepkość śluzu i ułatwiać odkrztuszanie.
  • acetylocysteina - ma za zadanie upłynnić zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę.
  • chlorowodorek bromoheksyny  - o działaniu mukolitycznym i mający wspierać pozbycie się nadmiernej wydzieliny.

Jak widzimy, leki wykrztuśne nie tylko posiadają właściwości, które rozrzedzają zalegającą flegmę, ale również upłynniają śluz i wspierają odkrztuszanie.

Twoja domowa apteczka jest dla Ciebie ważna i chcesz w niej umieścić tabletki mogące łagodzić objawy w przypadku kaszlu mokrego? W Mojaapteka.pl znajdziesz bogatą ofertę tabletek na kaszel bez recepty, któremu towarzyszy utrudniająca oddychanie wydzielina. Wyrób medyczny na odkrztuszanie nie musi przyjmować jedynie formy klasycznej tabletki. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór pastylek musujących, pastylki do ssania, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, a nawet tabletki musujące. Niektóre preparaty na kaszel, które znajdziesz na stronie naszej apteki internetowej, zawierają również substancje pochodzenia naturalnego, mające wspierać drogi oddechowe w odkrztuszaniu i posiadające właściwości nawilżające, które mogą zmniejszyć uczucie drapania w gardle podczas uporczywego kaszlu. W ich składzie znajdziemy m.in.: miód o właściwościach łagodzących podrażnienia gardła powstałych podczas uporczywego i długotrwałego odkasływania, a także wyciągi z babki lancetowatej czy kocanki włoskiej. Wiele z naturalnych i ziołowych preparatów na kaszel przyjęło formę pastylki do ssania o spowolnionym uwalnianiu.

Kaszel mokry - tabletki dostępne w naszej aptece internetowej 

Warto dodać, że nie tylko szeroki asortyment produktów wykrztuśnych i mukolitycznych mogących wspierać rozrzedzanie i usuwanie zalegającej wydzieliny oraz nawilżać podrażnione błony śluzowe gardła to niezwykłe udogodnienie dla naszych Klientów. Co więcej, na naszej stronie znajdziesz niezwykle intuicyjny i przejrzysty katalog, który ułatwi Ci odnalezienie pożądanego leku. Możesz wybrać postać leku, sposób jego aplikacji, główny składnik, wiek osoby przyjmującej lek, a także smak produktu. W kilka chwil wybierzesz swój produkt, a my, po zaksięgowaniu wpłaty, sprawnie wyślemy do Ciebie zamówienie.

Musisz wiedzieć, że w naszej aptece internetowej znajdziesz szeroki wachlarz leków i wyrobów medycznych na uporczywy kaszel, któremu towarzyszy zalegająca wydzielina w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą, w której znajdziesz całą gamę tabletek mukolitycznych oraz preparaty wykrztuśne o właściwościach wspierających odkrztuszanie nagromadzonej wydzieliny.