Filtruj według

Postać

  Postać

  Typ

   Typ

   Problem

    Problem

    Główny składnik

     Główny składnik

     Leki na ból ucha

     Skuteczna ulga w bólu ucha. Sprawdź nasze leki i środki zaradcze.

     Aktywne filtry

     Lek na ból ucha bez recepty – Mojaapteka.pl

     Pacjenci zmagający się z infekcjami ucha najczęściej borykają się z silnym, przeszywającym bólem. W trakcie trwania infekcji oprócz bólu pacjenci skarżą się również na zaczerwienienie i świąd. Przyczyną bólu może być infekcja, stan zapalny lub tzw. korek woskowinowy. Twarda, zbita woskowina zatykająca przewód słuchowy to częsta przyczyna bólu ucha. W Mojaapteka.pl dostępne są leki na ból ucha w postaci kropli, sprayów, aerozoli oraz tabletek przeciwbólowych. Krople, spraye i aerozole, w których skład wchodzą takie substancje czynne jak: olej z liści oliwki europejskiej, olejek z liści murraya Koeniga, olej z liści cynamonu, woda oczyszczona czy cholina salicylanu, zmiękczają stwardniałą woskowinę, hamują rozwój bakterii i grzybów, łagodzą podrażnienia i nawilżają ściany przewodu słuchowego. W przypadku silnego bólu warto zastosować tabletki o działaniu przeciwbólowym w celu jego zniwelowania.

     Przyczyną bólu ucha mogą być infekcje, uszkodzenia mechaniczne, a nawet nieodpowiednia higiena uszu. Zalegająca woskowina zatykająca przewód słuchowy to jedno z najczęstszych źródeł bólu. Ból ucha dotyka zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. W obu przypadkach ból jest zazwyczaj silny, dlatego pacjenci sięgają po leki bez recepty. Dostępne są one w ofercie Mojaapteka.pl i można kupić je drogą internetową. W domowej apteczce warto posiadać lek na ból ucha, aby móc zastosować go zaraz po wystąpieniu dolegliwości bólowych.

     Mojaapeka.pl – bogata oferta leków na ból ucha w różnych formach

     Krople, spraye i aerozole charakteryzują się wygodną formą aplikacji, jednak podczas aplikowania leków na ból ucha, należy uważać, aby go nie uszkodzić. Gdy przyczyną ucha jest korek woskowinowy, pacjenci sięgają najczęściej po leki z glicerolem, który go zmiękcza. Gdy pacjent chce zadbać o higienę ucha, warto sięgnąć po lek z olejkiem parafinowym, który czyści małżowinę uszną, zmiękczając i rozpuszczając woskowinę. Gdy przyczyną bólu ucha jest stan zapalny, pacjentom zalecane są leki, których substancją czynną jest cholina salicylanu o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym.