Lubrykanty

Lubrykanty to substancje (głównie żele), które są używane do nawilżania pochwy lub obszaru analnego w celu uczynienia stosunku przyjemniejszym. Chociaż wiele osób kojarzy stosowanie lubrykantów z problemami z naturalnym nawilżeniem miejsc intymnych, nie zawsze tak jest.

Aktywne filtry

Lubrykant – środek pomagający w życiu intymnym

Lubrykanty intymne to produkty, które mogą służyć do zwiększenia przyjemności i zmniejszenia dyskomfortu podczas aktywności seksualnej. Chociaż na rynku istnieje wiele różnych rodzajów lubrykantów, wszystkie mają  podobny cel: nawilżenie okolic intymnych i ułatwienie zbliżenia. Jest to szczególnie ważne dla osób, które cierpią z powodu nadmiernej suchości pochwy, która może sprawić, że stosunek seksualny będzie bolesny lub nawet niemożliwy. Oprócz pomocy w zmniejszeniu uczucia suchości mogą również pomóc zapewnić wiele innych korzyści, takich jak zwiększenie doznań, zmniejszenie ryzyka infekcji i ochrona przed alergiami. W rezultacie mogą one stać się niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce cieszyć się zdrowym i aktywnym życiem seksualnym.

Dopasowanie do Twoich potrzeb – Mojaapteka.pl oferuje różne rodzaje środków nawilżających

Jeśli chodzi o wybór lubrykantu, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, musisz zdecydować, jaki rodzaj lubrykantu potrzebujesz. Istnieją środki na bazie wody i na bazie silikonu. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Można kupić lubrykant bezwonny i bezbarwny, którego zmycie najprawdopodobniej będzie najłatwiejsze, nie powinien uczulać, jak i również nie powinien wydzielać drażniącego zapachu. Bardzo ważną cechą tego rodzaju lubrykantu jest to, że nie powinien uszkadzać prezerwatywy.

Oprócz pomocy w zapewnieniu niezbędnego nawilżenia lubrykant może również pomóc w ochronie delikatnej błony śluzowej pochwy przed urazami. Jest to szczególnie ważne podczas aktywności seksualnej. Lubrykant może być również przydatny w bardzo praktycznych sytuacjach, takich jak podczas badania ginekologicznego. Wiele kobiet obawia się, że badanie będzie niewygodne lub nawet bolesne, ale użycie lubrykantu może pomóc zmniejszyć dyskomfort. W rezultacie lubrykant może odgrywać ważną rolę w życiu wielu osób i pomóc zachować komfort w różnych sytuacjach.