Filtruj według

Postać

  Postać

  Typ

   Typ

   Rodzaj skóry

    Rodzaj skóry

    Problem

     Problem

     Główny składnik

      Główny składnik

      Lubrykanty

      Lubrykanty to substancje (głównie żele), które są używane do nawilżania pochwy lub obszaru analnego w celu uczynienia stosunku przyjemniejszym. Chociaż wiele osób kojarzy stosowanie lubrykantów z problemami z naturalnym nawilżeniem miejsc intymnych, nie zawsze tak jest.

      Aktywne filtry

      Lubrykant – środek pomagający w życiu intymnym

      Lubrykanty intymne to produkty, które mogą służyć do zwiększenia przyjemności i zmniejszenia dyskomfortu podczas aktywności seksualnej. Chociaż na rynku istnieje wiele różnych rodzajów lubrykantów, wszystkie mają  podobny cel: nawilżenie okolic intymnych i ułatwienie zbliżenia. Jest to szczególnie ważne dla osób, które cierpią z powodu nadmiernej suchości pochwy, która może sprawić, że stosunek seksualny będzie bolesny lub nawet niemożliwy. Oprócz pomocy w zmniejszeniu uczucia suchości mogą również pomóc zapewnić wiele innych korzyści, takich jak zwiększenie doznań, zmniejszenie ryzyka infekcji i ochrona przed alergiami. W rezultacie mogą one stać się niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce cieszyć się zdrowym i aktywnym życiem seksualnym.

      Dopasowanie do Twoich potrzeb – Mojaapteka.pl oferuje różne rodzaje środków nawilżających

      Jeśli chodzi o wybór lubrykantu, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, musisz zdecydować, jaki rodzaj lubrykantu potrzebujesz. Istnieją środki na bazie wody i na bazie silikonu. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Można kupić lubrykant bezwonny i bezbarwny, którego zmycie najprawdopodobniej będzie najłatwiejsze, nie powinien uczulać, jak i również nie powinien wydzielać drażniącego zapachu. Bardzo ważną cechą tego rodzaju lubrykantu jest to, że nie powinien uszkadzać prezerwatywy.

      Oprócz pomocy w zapewnieniu niezbędnego nawilżenia lubrykant może również pomóc w ochronie delikatnej błony śluzowej pochwy przed urazami. Jest to szczególnie ważne podczas aktywności seksualnej. Lubrykant może być również przydatny w bardzo praktycznych sytuacjach, takich jak podczas badania ginekologicznego. Wiele kobiet obawia się, że badanie będzie niewygodne lub nawet bolesne, ale użycie lubrykantu może pomóc zmniejszyć dyskomfort. W rezultacie lubrykant może odgrywać ważną rolę w życiu wielu osób i pomóc zachować komfort w różnych sytuacjach.