Płyny do płukania gardła

Aktywne filtry

Mojaapteka.pl – płukanki na ból gardła

Chore gardło objawia się takimi dolegliwościami jak: suchość, utrudnione przełykanie, pieczenie, chrypka. Infekcje wywoływane przez wirusy i bakterie są wysoce zaraźliwe i bardzo szybko się rozwijają, dlatego w domowej apteczce każdego pacjenta nie może zabraknąć płynów do płukania gardła. Płyny w swoim składzie zawierają m.in.: wodę oczyszczoną, glicerynę, wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej, szałwię, mieszaninę etanolową czy olejki eteryczne. Tego rodzaju roztwory po płukania gardła zatrzymują rozwój infekcji, a gdy ta jest już rozwinięta, niwelują dolegliwości bólowe.

Bólowi gardła towarzyszą często takie dolegliwości jak gorączka, kaszel czy katar. Gdy ból jest słaby, może  ustąpić samoistnie, lecz w większości przypadków pacjenci muszą zastosować leki, które zmniejszają ryzyko rozwinięcia się infekcji, a także zmniejszą uporczywe dolegliwości bólowe. W swojej domowej apteczce warto posiadać płyny do płukania gardła, które będzie można zastosować zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów. Ryzyko zachorowania wzrasta w okresie jesienno-zimowym, kiedy to wrasta liczba zachorowań na różnego rodzaju infekcje.

Płyn do płukania gardła z Mojaapteka.pl

Ból gardła jest często przyczyną dyskomfortu, Wiąże się on z dolegliwościami bólowymi, problemami z przełykaniem oraz chrypką. Bólowi gardła często towarzyszy również nieprzyjemne uczucie suchości. Płyny mają działanie łagodzące – działają kojąco na gardło oraz na struny głosowe, a także łagodzą podrażnienia.  Ból gardła rzadko przechodzi samoistnie, dlatego pacjenci sięgają po leki bez recepty w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych. Często wybieraną formą leku jest płukanka na ból gardła, która zmniejsza ryzyko rozwinięcia się infekcji. W Mojaapteka.pl roztwory na bolące gardło kupić można online, dzięki czemu wizyta w stacjonarnej aptece nie jest dłużej konieczna. Złożenie zamówienia zajmuje dosłownie kilka chwil, a dzięki bogatej ofercie płynów na ból gardła każdy pacjent znajdzie u nas odpowiedni dla siebie lek.