Leki na ból zatok

Aktywne filtry

Lek na ból zatok może łagodzić objawy infekcji

Często infekcje górnych dróg oddechowych towarzyszą przeziębieniu lub grypie i mogą mieć bolesny przebieg. Niedrożność zatok, w tym przynosowych, może objawiać się silnym bólem także głowy, tak często mylonym np. z migreną, a nawet bólem okolicy szczęki z kolei nader często błędnie diagnozowanym jako ból zęba. Ból ten wynika z obrzęku śluzówki, jak i z gromadzenia się w nosie i zatokach zalegającej wydzieliny. Zatoki stają się niedrożne, ciśnienie w nich wzrasta i stąd silne odczucia bólowe. W Mojaapteka.pl znajdziesz szeroki wybór leków na ból zatok, które mają za zadanie zniwelować obrzęk i rozrzedzić wydzielinę, by udrożnić bolące zatoki, a tym samym złagodzić ból.

W składzie wielu preparatów znajdziemy m.in. chlorowodorek pseudoefedryny, który może działać obkurczająco. Do leków na ból zatok, które mogą niwelować obrzęk błon śluzowych, zalicza się także preparaty mukolityczne, w tym te zawierające ambroksol oraz bromoheksynę, jak i  preparaty przeciwhistaminowe. Wiele produktów na ból zatok ma za zadanie wspierać leczenie przeziębienia lub grypy, więc zawarty w nich m.in. paracetamol lub ibuprofen również może wpływać na zmniejszenie odczuć bólowych.

Co więcej, wiele produktów mających złagodzić ból zatok, które znajdziesz w naszej aptece internetowej, zawiera składniki nawilżające śluzówkę nosa. Są to zarówno spraye z  wodę morską i m.in. olejkami eterycznymi, jak i zestawy do samodzielnej irygacji zatok lub nosa.

Szeroki wybór leków na ból zatok w Mojaapteka.pl

Na naszej stronie znajdziesz wiele preparatów, leków oraz sprzętu medycznego, który może wspomagać leczenie bólu zatok. Oferujemy zarówno klasyczne tabletki i kapsułki twarde, jak i saszetki do wykonania roztworu, a także spraye i irygatory. W tej kategorii niektóre leki na ból zatok mają za zadanie działać holistycznie, nie tylko udrażniać zatoki, ale wspierać układ odpornościowy w walce z infekcją. Dlatego też często w ich składzie znajdziemy substancje mogące m.in. obniżać gorączkę. Warto dodać, że zakupy w Mojaapteka.pl to nie tylko szeroki wybór leków na ból zatok, ale także sprawna wysyłka zamówienia.