Syropy na katar dla dzieci

Nieżyt nosa, popularnie zwany katarem, może stanowić uciążliwą dolegliwość towarzyszącą najczęściej przeziębieniu lub grypie. Podłoże kataru również może mieć wiele postaci: od alergicznego źródła po swój początek w wirusowej lub bakteryjnej infekcji, dlatego szerokim asortymencie Mojaapteka.pl znajdziesz wiele preparatów mogących wspierać leczenie nieżytu nosa u dzieci.

Aktywne filtry

Syrop na katar dla dzieci mogący ułatwiać oddychanie

Jak już wspominaliśmy, katar może stanowić objaw infekcji wirusowej. Zazwyczaj przyjmuje on formę wodnistej i przezroczystej wydzieliny, która z czasem może przyjąć konsystencję śluzu. Można także zauważyć obrzęk błony śluzowej nosa. Jest to niezwykle uciążliwe, zwłaszcza podczas snu dziecka, gdy wodnista wydzielina uniemożliwia właściwe oddychanie. Co więcej, długo zalegająca wydzielina w drogach oddechowych może w konsekwencji doprowadzić do zapalenia gardła czy ucha. W Mojaapteka.pl znajdziesz wiele syropów na katar dla dzieci, których skład zawiera m.in. takie substancje aktywne jak ksylometazolinę, która posiada właściwości obkurczające błonę śluzową, zmniejszając jej obrzęk i w ten sposób może ułatwić oddychanie. Podczas wodnistego kataru często należy wycierać nos dziecka, a to niekiedy może powodować obtarcie naskórka wokół nosa czy wrażliwej warstwy błony śluzowej. Substancja dexpathenol, którą również znajdziesz w składzie niektórych produktów na katar w Mojaapteka.pl, odbudowuje śluzówkę, nawilża ją i do tego wspiera regenerację warstw lipidowych skóry. Może więc przyczynić się do zwiększenia komfortu dziecka podczas leczenia kataru.

Nie tylko wirusy mogą być odpowiedzialne za katar u dziecka. Często jest to objaw towarzyszący alergii. W tym przypadku wydzielina również jest wodnista i rzadka. W naszej aptece internetowej możesz znaleźć także preparaty, w tym syropy, które opierają się na naturalnych składnikach, np.  werbenie pospolitej, dziewannie wielokwiatowej czy pelargonii afrykańskiej, które mogą wspomagać prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego. Wiele z suplementów diety w formie syropu wspierające leczenie kataru zawieraj substancje przeciwalergiczne, które również mogą niwelować objawy towarzyszące alergii, jak kichanie czy świąd.

Z kolei podczas nieżytu nosa wywołanego infekcją bakteryjną zazwyczaj zauważamy żółtą lub zielonkawą wydzielinę o gęstej konsystencji. Wielu lekarzy uważa, że jest to pokłosie nieleczonej infekcji wirusowej. Powoduje to trudności z pozbyciem się wydzieliny, która zalegając w drogach oddechowych, utrudnia oddychanie, a długotrwała jej obecność może przerodzić się w zapalenie oskrzeli czy zatok. Zablokowane gęstym śluzem zatoki mogą także sprawiać, że dziecko będzie odczuwało ból głowy. W bogatej ofercie naszej apteki internetowej znajdziesz leki na katar dla dzieci w formie syropu, które w składzie zawierają tymianek, wspomagający wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych, w ten sposób ułatwiający odetkanie nosa i zapewniając komfort oddychania.

Warto pamiętać, że to, z jakim katarem u dziecka mamy do czynienia, można w pełni ustalić na podstawie badania laboratoryjnego lub podczas wizyty u lekarza.

Leki na katar u dziecka w szerokim asortymencie Mojaapteka.pl

Jak już wspominaliśmy, katar może towarzyszyć przeziębieniu lub grypie. Dlatego też wiele leków na katar dla dzieci, w tym niektóre syropy, posiadają w składzie także wiele substancji wspomagających odporność organizmu. Suplement diety w formie syropu, który zawiera witaminę C może pomóc uzupełnić jej niedobory czy zapewnić dziecku odpowiednią jej ilość w codziennej diecie podczas leczenia nieżytu nosa. Dodatkowo wiele syropów na katar dla dzieci zawiera substancje i minerały, jak np. cynk, które nie tylko mogą wspierać naturalne siły obronne organizmu, ale również wspomagają także działanie układu nerwowego. Warto wspomnieć również o powszechnym w polskim krajobrazie czarnym bzie, który również znajduje się w wielu preparatach na nieżyt nosa u dzieci. Może on wspierać leczenie przeziębienia, sprzyjając tym samym redukcji kataru i zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny.

Podczas kataru dziecko może odczuwać w gardle niemiłe i uciążliwe drapanie. Toteż leki na katar u dziecka zawierają także składniki mające nawilżyć gardło, jak np. ekstrakt z lipy drobnolistnej czy prawoślazu lekarskiego, które posiadają właściwości niwelujące uczucie drapania w gardle. Niebagatelne znaczenie w leczeniu kataru może mieć również odpowiednia higiena nosa oraz właściwe nawilżenie pomieszczenia, w którym przebywa dziecko.

W szerokim asortymencie Mojaapteka.pl znajdziesz syropy na katar dla dzieci już od 1. roku życia. W naszym przejrzystym i intuicyjnym katalogu znajdziesz także wszelkie ważne informacje od producenta, które mogą stanowić pomoc podczas wyboru właściwego preparatu na katar u dziecka. Leki, w tym syropy na nieżyt nosa z naszej apteki internetowej, to produkty w atrakcyjnej ofercie cenowej. Nie zapomnij, że sprawnie wyślemy do Ciebie zamówienie pod wskazany adres. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą, w której znajdziesz m.in. syrop na katar dla dzieci.