Mleko na kolki i zaparcia (promocyjne ceny) - Mojaapteka.pl

Jakie mleko na kolki i zaparcia jest dobre? Przygotowaliśmy ofertę odpowiadającą na to pytanie! Sprawdź nasze produkty w promocyjnych cenach!

Aktywne filtry

Mleko na kolki i zaparcia

Jedną z dolegliwości, występujących czasami zarówno u noworodków, jak i niemowląt, są kolki. Z tej przyczyny rodzice lub opiekunowie mogą zastanawiać się jakie mleko na kolki i zaparcia jest dobre w przypadku ich malucha i poszukują najlepszego mleka na kolki. W odpowiedzi na ich potrzeby w aptekach dostępne są preparaty takie jak mleko modyfikowane na kolki, którego spożywanie pozwala, w sposób komfortowy dla organizmu małego pacjenta, zapewnić wszelkie potrzebne składniki spożywcze.  

Modyfikowane mleko na kolki i zaparcia

Niektóre noworodki i niemowlęta mogą zmagać się z kolkami, wynikającymi np. z tego, że ich jelita nie są jeszcze dostatecznie dojrzałe lub z braku odpowiedniej równowagi ich flory bakteryjnej, a także z zaparciami, które mogą być powiązane z kolką. Podobnie jak w przypadku innych problemów zdrowotnych, warto skonsultować się z lekarzem, jeśli rodzice lub opiekunowie zauważą niepokojące objawy i nie będą wiedzieli jakie mleko na kolki i zaparcia jest dobre dla dziecka. 

Do najbardziej typowych symptomów kolki niemowlęcej należy czerwień twarzy, częste wzdęcia, odczuwanie bólu i dyskomfortu, m.in. w obrębie napiętego przez dolegliwości brzuszka malucha i zaciskanie piąstek. Kolka niemowlęca jest stanem, który trwa nieprzerwanie przez co najmniej trzy godziny na dobę, przy częstotliwości minimum trzech razy w tygodniu, w okresie nie krótszym niż trzech tygodni. W przebiegu tego zaburzenia dziecko może długo i nieprzerwanie płakać, szczególnie od wieczora do północy oraz odczuwać ogólne rozdrażnienie. 

Zaparcie, które często współwystępuje z kolką, objawia się m.in. brakiem apetytu, twardym stolcem o strukturze gliniastej, w którym może pojawić się krew, a także prężeniem się i krzykiem podczas defekacji. Wszystkie te oznaki stanowią powód do niepokoju rodziców lub opiekunów. Mleko modyfikowane na kolki oraz zaparcia jest rodzajem preparatu dedykowanego noworodkom i niemowlętom zmagającym się z tymi dolegliwościami. Wytwarzane jest ono z mleka krowiego poddanego w procesie produkcji specjalnej obróbce.

Specyfiki jak mleko na kolki charakteryzują się korzystnym wpływem na układ pokarmowy dziecka, a więc są łatwo trawione i nie powodują dyskomfortu, cechującego kolki i zaparcia, a stanowiącego efekt np. nadmiernej obecności gazów lub niedrożności jelit. Ich stosowanie umożliwia poprawę samopoczucia malucha i np. jego lepszy sen. Powodują złagodzenie i zmniejszenie symptomów zaparć i bolesnych napadów kolki. Mleka na kolki dla noworodka to produkty specjalnie opracowane i przebadane pod kątem zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności ich działania dla delikatnych organizmów maluchów. 

Jakie mleko na kolki i zaparcia jest dobre?

Z uwagi na występujące zapotrzebowanie, na rynku farmaceutycznym dostępna jest do dyspozycji rodziców i opiekunów szeroka oferta preparatów takich jak mleko na kolki i zaparcia, dzięki czemu są oni w stanie wybrać produkt spełniający ich oczekiwania. Każde dziecko jest inne, dlatego, w zależności od konkretnego malucha, wybór mleka na kolki obejmuje rodzaj dostosowany do jego stanu zdrowia. Są to m.in. formuły hipoalergiczne, formuły mleka koziego, sojowego czy antyrefluksowe, każde dostosowane do indywidualnych potrzeb zdrowotnych dziecka, dzięki czemu maluch uzyska najlepsze mleko na kolki. 

Zakres oferowanych produktów obejmuje m.in. mleko na kolki i zaparcia, dostępne w postaci proszku, wyroby takich marek jak Humana Expert AC, Bebilon Comfort, Bebiko Comfort lub NAN Expert Pro. Maluchom cierpiącym na kolki i zaparcia, którym towarzyszy problem ulewania dedykowane są mleka na kolki marek NAN Expert Pro Total Comfort, Bebiko AR, Bebilon AR, Humana Expert AR. Te specjalne potrzeby są wyznacznikiem tego, jakie mleko na kolki i zaparcia jest dobre. Głównymi walorami preparatów farmaceutycznych jak mleko na kolki jest to, że zawierają one pełen komplet składników odżywczych, a także fakt, że dedykowane są do stosowania przez noworodki i niemowlęta, zarówno przed, jak i po szóstym miesiącu życia.  

Skład mleka na kolki i zaparcia

W składzie mleka modyfikowanego na kolki i zaparcia, podobnie jak w mleku matki, obecne są wszystkie ważne elementy, jak witaminy, m.in. A, C, D, E, witaminy z grupy B, a także kwasy omega-3 i minerały, np. fosfor, żelazo, sód, potas, magnez i cynk. Te składniki mleka na kolki są niezbędne niemowlęciu lub noworodkowi do prawidłowego przebiegu procesu rozwoju i wzrostu. Oprócz tego, specyfiki z kategorii mleka modyfikowanego na kolki, zawierają również składniki zapobiegające wystąpieniu nieprzyjemnych dolegliwości, towarzyszących kolkom i zaparciom. 

Elementami składowymi mleka na kolki, ważnymi z uwagi na organizm takich maluchów, są m.in. probiotyki i prebiotyki, enzymy trawienne, a niekiedy rośliny ziołowe, do których należy m.in. rumianek. Probiotykami określa się żywe kultury bakterii wykazujące działanie korzystne dla zdrowia, które mogą być obecne w niektórych produktach spożywczych, m.in. w suplementach diety, ale także w mleku modyfikowanym na kolki. Probiotyki zawarte w mleku na kolki sprzyjają m.in. właściwej pracy jelit i mogą stanowić element terapii chorób tego odcinka układu pokarmowego. 

Mianem prebiotyków, również zawartych w mleku na kolki, nazywamy spożywane przez pożyteczne bakterie bytujące w jelitach niestrawione resztki pokarmu, np. roślin włóknistych. Prebiotyki zwiększają wchłanianie i przyswajanie cennych elementów pokarmowych, co stanowi duży walor mleka na kolki. Połączone działanie obu rodzajów, tj. probiotyków i prebiotyków, oddziałuje pozytywnie na układ odpornościowy, wzmacniając go i wspierając jego pracę, czyni mleko na zaparcia i kolki synbiotykiem. 

Również lecznicze właściwości niektórych roślin ziołowych znalazły zastosowanie w wykorzystaniu jako składnik mleka na zaparcia i kolki. Ziołami, których ekstrakty zawarte są w niektórych rodzajach mleka na kolki, są m.in. rumianek, koper włoski i melisa.

Jedną z cech charakterystycznych dla składu mleka na zaparcia i kolki jest niższa w porównaniu z innymi rodzajami mleka zawartość laktozy. Dodatkowo preparaty te w procesie produkcji poddawane są częściowej hydrolizacji, co sprzyja łatwemu i szybkiemu rozkładaniu białek mleka. 

Mleko na kolki i ulewanie noworodka

W przypadku niektórych noworodków może wystąpić problem kolki razem z towarzyszącym jej cofaniem treści pokarmowej, określanym również jako refluks albo ulewanie. Objawia się m.in. wymiotami, częstym płaczem czy kaszlem. Jest to spowodowane niedojrzałością układu pokarmowego lub nieodpowiednim sposobem karmienia dziecka. 

Rodzice lub opiekunowie maluchów borykających się z tym problemem mogą zastanawiać się jakie mleko na kolki i zaparcia jest dobre dla ich pociechy. Na rynku farmaceutycznym do dyspozycji są preparaty z kategorii mleka na kolki, dedykowane zarówno noworodkom, np. mleko na kolki dla noworodka, jak i dla starszych maluchów. Dzieciom zmagającym się z problemem ulewania, towarzyszącym kolce, dedykowane jest mleko na kolki, zawierające w swoim składzie dodatkowo formułę antyrefluksową. 

Mleka na kolki i ulewanie, które przeznaczone są dla maluchów cierpiących dodatkowo na refluks, zawierają w swoim składzie m.in. skrobię ziemniaczaną lub ryżową, mączkę chleba świętojańskiego i gumę skrobiową. Składniki te pełnią rolę zagęszczającą względem konsystencji mleka. Proces ten odbywa się po przedostaniu się mleka na kolki do żołądka, co w rezultacie przeciwdziała cofaniu się pokarmu do przełyku.   

Potencjalne drażniące składniki w mleku na kolki i zaparcia

Oferta dotycząca mleka na kolki, dostępna na stronie mojaapteka.pl, obejmuje mleko na kolki dla noworodka najwyższej jakości, także pod względem poziomu bezpieczeństwa. Pomimo tego, warto, aby rodzice i opiekunowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi składu mleka modyfikowanego na kolki. Poszczególne jego składniki w nim obecne mogą powodować potencjalne skutki uboczne, takie jak podrażnienia. Dlatego wiedza na temat działań niepożądanych może okazać się pomocna w przypadku wątpliwości dotyczących odpowiedzi na pytanie, jakie mleko jest dobre. Do możliwych drażniących składników obecnych w mleku na kolki należą m.in. alergeny, takie jak białka mleka, a w przypadku nietolerancji – laktoza. 

Sposoby przygotowania i podawania mleka na kolki i zaparcia

Aby mali pacjenci odnieśli jak największe korzyści, wynikające z wykorzystania potencjału mleka na kolki i zaparcia, ważne jest to, aby mleko było przygotowane w sposób prawidłowy. W przypadku stosowania preparatów takich jak mleko na kolki i zaparcia, oprócz zwracania uwagi na datę spożycia, warto uważnie zapoznać się z instrukcją właściwego przyrządzenia tego rodzaju specyfiku, opracowaną przez producenta wyrobu. Dzięki temu produkt zachowa wszelkie wartościowe elementy w nim zawarte. 

W razie pojawienia się wątpliwości dotyczących przyrządzenia mleka na zaparcia i kolki, rodzice lub opiekunowie mogą skonsultować się z lekarzem lub pracownikiem apteki, którzy będą w stanie udzielić w tej kwestii pomocnych informacji . Samodzielne próby przygotowania mogą bowiem nie gwarantować sukcesu, ponieważ nawet najlepsze mleko na kolki nieodpowiednio przyrządzone nie spełni swojej roli. Im szybciej dziecko otrzyma stosowną pomoc, tym będzie to korzystniejsze zarówno dla malucha, jak i rodziców lub opiekunów małego pacjenta.

Kolki i zaparcia stanowią częstą przypadłość u niemowląt i noworodków, ale są one przemijające. Ponieważ stanowią przyczynę przykrych dolegliwości i dyskomfortu u małego pacjenta, a zarazem są źródłem zmartwień u ich rodziców lub opiekunów, warto podjąć stosowne kroki w celu zaradzenia tym objawom za pomocą mleka na kolki. Naprzeciw tym potrzebom została stworzona oferta specjalnych preparatów, takich jak mleko modyfikowane na kolki, opracowanych z myślą o dzieciach zmagających się z kolką i zaparciami, oferowanych w formach dedykowanych poszczególnym przypadkom, takim jak np. kolka z ulewaniem. Złagodzenie lub ustąpienie symptomów uzyskane na skutek zastosowania np. mleka na kolki dla noworodka korzystnie wpływa na samopoczucie dziecka i osób nim się opiekujących.