Herbaty na dobry sen

Herbaty na dobry sen: naturalne składniki wspomagające relaksację i sen. Sprawdź naszą ofertę i zamów online!

Aktywne filtry

Mieszanka ziół, jako herbata na dobry sen

Herbaty bazujące na ziołach mają duży potencjał przeciwlękowy i uspokajający. Stanowią naturalny sposób w walce z trudnościami w zasypianiu oraz wyciszeniu się po całym dniu. Ważne, aby nie zalewać wrzącą wodą, a taką o odpowiedniej temperaturze względem przyrządzanego naparu i gatunku rośliny. Dzięki temu zachowa wszystkie swoje właściwości. Naturalne metody pozwalają na wspieranie naturalnych funkcji naszego organizmu, które z najróżniejszych powodów nie działają prawidłowo. Jedną z nich jest sen, który jest niezwykle potrzebny do regeneracji nie tylko ciała, ale również mózgu. Swoją skuteczność herbaty zawdzięczają niwelowaniu napięcia, pobudzenia psychoruchowego i wyciszaniu całego systemu nerwowego. Jest to preparat wspomagający, który nie zastąpi profesjonalnych leków, jeśli cierpisz na chroniczną bezsenność.

Jako środki sprzedawane bez recepty sprawdzają się dobrze w przypadku sporadycznie występujących stanów rozdrażnienia emocjonalnego i trudności z zasypianiem. Przy regularnym wypijaniu naparu dolegliwości mogą zacząć ustępować. Dzięki temu, że są przyjemne w smaku, o wiele chętniej się po nie sięga, a forma herbaty sprawia, że cenne substancje z ziół są łatwo przyswajalne do naszego organizmu. Najpopularniejszym dodatkiem w mieszankach ziołowych jest melisa, która jest jedną z najlepiej opisanych i najdokładniej przebadanych roślin.

Herbaty ziołowe sypane i w saszetkach na Mojaapteka.pl

Drugim najczęściej stosowanym ziołem w bazach herbat na sen jest kozłek lekarski, który potocznie nazywamy walerianą. Zostało udokumentowane działanie przeciwlękowe, uspokajające, a nawet wzmacniające sen, więc przy zmaganiach z niską jakością snu to zioło stanowi polecany suplement. Tym, co świadczy o jego pozytywnym oddziaływaniu to podnoszenie poziomu neuroprzekaźnika odpowiadającego za uczucie senności. Atutem herbaty na dobry sen jest brak skutków ubocznych takich jak uczucie porannego skołowania i otumanienia.