Tabletki na kaszel suchy

Suchy kaszel jest zazwyczaj objawem infekcji wywołanej przez wirusy. Często określa się go mianem "męczącego", ponieważ powoduje duży dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Nasila się zazwyczaj w nocy, co utrudnia spokojny sen. Kaszel może również powodować uczucie drapania w gardle. Warto złagodzić go tabletkami na kaszel suchy.

Aktywne filtry

Tabletki na suchy kaszel – Mojaapteka.pl oferuje szeroki wybór

Przeziębienie rozpoczyna się z reguły katarem i suchym kaszlem. Kiedy infekcja postępuje, kaszel suchy zamienia się w kaszel mokry, ale zanim to nastąpi, warto zadbać o zminimalizowanie go. Męczące ataki kaszlu mogą być mniej dokuczliwe dzięki zastosowaniu pastylek do ssania przeznaczonych na kaszel suchy. Dostępne są tabletki na bazie ziół takich jak: porost islandzki, wyciąg z sosny, babka lancetowata, prawoślaz, tymianek i podbiał. Zioła te mogą hamować odruch kaszlowy i mogą pomóc w uśmierzeniu bólu gardła. Substancją, która może pomóc w zwalczeniu kaszlu, jest również butamirat.  Jest to substancja o działaniu przeciwkaszlowym. Wskazany jest w leczeniu suchego i męczącego kaszlu różnego pochodzenia.

Leki przeciwkaszlowe – kiedy stosować?

Kaszel pomaga oczyścić drogi oddechowe z patogenów i zalegającej wydzieliny. Czasami jednak podczas infekcji górnych dróg oddechowych może wystąpić suchy kaszel. Dzieje się tak, gdy kaszel nie usuwa wydzieliny, a jedynie podrażnia gardło. W takich przypadkach konieczne może być zastosowanie leku przeciwkaszlowego. Tabletki na suchy kaszel mogą pomóc stłumić kaszel. Stosując je, możemy przynieść sobie ulgę. Należy jednak pamiętać, że leki przeciwkaszlowe powinny być stosowane tylko w razie konieczności.

Leki z działaniem ośrodkowym mogą mieć wpływ na leczenie kaszlu, który znajduje się w rdzeniu przedłużonym. Mogą one pomóc w zmniejszeniu odruchu kaszlowego. Sposobem na suchy kaszel może być zastosowanie tabletek na kaszel. Tabletki są powszechnym lekiem stosowanym w leczeniu wielu różnych dolegliwości. W przypadku uciążliwego kaszlu tabletki mogą pomóc w zmniejszeniu nasilenia ataków kaszlu.