Probiotyki na zaparcia

Naturalne probiotyki pomagające łagodzić zaparcia. Sprawdź ofertę w Moja Apteka.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

chevron_left
close

Najczęściej wybierane

Probiotyki przy zaparciach – preparaty mogące wspierać pracę jelit

Zaparcia często stanowią wynik niewłaściwej diety i nieodpowiedniego stylu życia. Nieregularne posiłki, niskie spożycie wody, brak aktywności fizycznej to tylko niektóre elementy, które mogą negatywnie wpływać na pracę układu pokarmowego. Warto również podkreślić, że zaparcia mogą  stanowić także efekt wielu chorób, m.in. niedoczynność tarczycy, choroby nowotworowej, jak i  stanowić efekt deficytów organizmów dotyczących ważnych mikro- oraz makroelementów, np. braku odpowiedniej ilości błonnika.

Jak już wspominaliśmy, stan jelit oraz ich perystaltyka mogą wpływać na oddawanie stolca. Probiotyki, które w swoim składzie zawierają miliony żywych bakterii, które mają utrzymać florę jelitową w doskonałej równowadze, mogą wspierać terapię leczenia zaparć, pozytywnie wpływając na układ pokarmowy. W Mojaapteka.pl znajdziesz szeroki wybór tych preparatów bez recepty, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Należy pamiętać, że bolesne zaparcia nader często mogą doskwierać dzieciom. Mogą również łączyć się z kolkami jelitowymi, występującymi np. u niemowląt. Probiotyczne bakterie z rodziny  Lactobacillus,  Bifidobacterium czy również niektóre bakterie drożdżowe mogą niwelować ich skutki, namnażając dobroczynne bakterie, hamując jednocześnie patogenne drobnoustroje. Co więcej, probiotyki mogą również wspomagać utrzymanie właściwej równowagi fizjologicznej gazów znajdujących się w jelitach. To z kolei może niwelować bóle brzucha wywołane powietrzem nagromadzonym w układzie pokarmowym czy wydalniczym.

Bogata oferta probiotyków przy zaparciach w Mojaapteka.pl

Wspominaliśmy o roli błonnika, który może pozytywnie wpływać na redukcję zaparć. Warto podkreślić, że także prebiotyki zawierające inulinę, czyli naturalny błonnik prebiotyczny mogący wspierać leczenie tej często bolesnej dolegliwości. W naszej aptece znajdziesz również probiotyki na zaparcia, w których składzie znajdziemy ekstrakty z melisy czy rumianku, które wykazują działanie łagodzące wzdęcia i skurcze towarzyszące zaparciom.