Sztyft do nosa na katar

Uciążliwy katar potrafi skutecznie obniżyć komfort oddychania. Sztyfty zawierające aromatyczne olejki eteryczne, które znajdziesz w asortymencie Mojaapteka.pl, mogą przynieść uczucie odświeżenia i wspomagać oddychanie podczas kataru.

Aktywne filtry

Sztyfty do nosa - łagodny środek pielęgnacyjny 

Osoby borykające się z kilkudniowym katarem mogą uskarżać się na uciążliwie zatkany noc, problemy z oddychaniem. W wyniku tych objawów wiele osób boryka się z kłopotami z zasypianiem, gdyż niedrożne kanały nosowe przeszkadzają zwłaszcza w pozycji leżącej. W Mojapteka.pl znajdziesz niezwykle szeroką gamę produktów, suplementów i leków na katar. Warto również dodać, że pomocne w kuracji może okazać się aromatyczny sztyft do nosa przeznaczony do wspierania walki z katarem i problemami układu oddechowego.

Sztyft na katar ma szerokie zastosowanie. Przede wszystkim ten preparat, zawierający olejki eteryczne, wykazuje działanie odświeżające. Jest to produkt przeznaczony do użycia zewnętrznego w celu redukowania dyskomfortu podczas nieżytu nosa, przeziębienia. Wdychanie olejków eterycznych może również niwelować odczucie zatkanego nosa, poprawiając komfort podczas zmagania się z katarem.

Olejki eteryczne zawarte w sztyftach do nosa z naszej apteki internetowej 

Wiele produktów takich jak m.in. Active Plast Aroma czy Rhin-Bac Fresh Sztyft Do Nosa to produkty bogate w olejki eteryczne wzmacniające efekt orzeźwienia. Co więcej, warto wiedzieć, że wiele z olejków cechują dodatkowe właściwości, chętnie wykorzystywane również podczas aromaterapii. Najczęściej sztyft do nosa zawiera w składzie olejki eteryczne w różnych proporcjach. Wśród nich najpopularniejsze to:

• Olejek eukaliptusowy - wykazuje właściwości antyseptyczne, udrażniające kanały nosowe, rozrzedza wydzielinę.

Olejek z drzewa herbacianego - to olejek o właściwościach przeciwgrzybiczych i przeciwdrobnoustrojowych, dzięki czemu chętnie jest wykorzystywany w leczeniu infekcji dróg oddechowych.

Olejek sosnowy - o właściwościach przeciwzakaźne, ułatwiające oddychanie, rozgrzewa. Choć w medycynie wykorzystywany jest przede wszystkim ze względu na wykrztuśne i antyseptyczne funkcje.

Olejek miętowy - najpopularniejszy wśród olejków eterycznych w Polsce. Wykorzystywany w sztyftach do nosa ze względu na wysoce odświeżające i orzeźwiające właściwości.

Warto wiedzieć, że np. Rhin-Bac Fresh Sztyft Do Nosa z olejkami eterycznymi to łagodny środek pielęgnacyjny, co więcej, wiele innych produktów również wykazuje działanie pielęgnacyjne, gdyż często zawierają np. olejek kamforowy, który m.in. cechuje się właściwościami nawilżającymi.

Sztyft do nosa - wskazówki stosowania 

Aplikacja tego preparatu nie jest skomplikowaną kwestią. Na początek pamiętajmy o zdjęciu nakrętki, koniec sztyftu zbliżyć kolejno do otworów nosowych. Potem powinno się kilkakrotnie wciągnąć powietrze. Po aplikacji można odczuć działanie odświeżające i orzeźwiające, co może  stanowić pomoc w uczuciu zatkanego nosa i związanym z nim dyskomforcie oddychania. Sztyft można stosować kilkakrotnie w ciągu dnia, zazwyczaj przez okres do 14 dni. Jednak przerwy między jednym użyciem a drugim powinny wynosić co najmniej 2 godziny. Ze względów higienicznych 1 sztuka sztyftu powinna być używana tylko przez jedną osobę. Nie zapominajmy, że jest to wyrób medyczny do stosowania zewnętrznego. Nie powinno się aplikować wyrobu medycznego wewnątrz otworów nosowych. Co więcej, nie powinny go stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, niemowlęta, dzieci oraz osoby z nadwrażliwością na którykolwiek składnik produktu.

Sztyft do nosa z olejkami eterycznymi w asortymencie Mojaapteka.pl 

W naszej aptece internetowej znajdziesz szeroki wybór sztyftów do nosa. Oferujemy oparte na olejkach eterycznych sztyfty Active Plast Aroma czy popularny Rhin Bac Fresh - sztyft do nosa zawierający mieszankę olejków, w tym: olejek eukaliptusowy, olejek z drzewa herbacianego oraz popularne miętowe i sosnowe olejki. Starannie skomponowane aromatyczne kompozycje zapachowe sprawiają, że już 1 sztuka produktu (np. Rhin Bac Fresh Sztyft Do Nosa), daje uczucie łatwiejszego oddychania. W naszej aptece internetowej znajdziesz szeroki asortyment sztyftów do stosowania zewnętrznego, które mogą mieć również pozytywy wpływ nie tylko na drożność nosa, ale również charakteryzować się działaniem uspokajającym.

Podczas przeziębienia czy długotrwałego kataru wiele osób z biegiem dni zaczyna odczuwać rozdrażnienie utrzymującym się katarem. Pomocna w takim przypadku może okazać się aromaterapia. Wykorzystuje się takie wyroby, jak m.in. Active Plast Aroma czy szerzej znany Rhin-Bec Fresh - sztyft do nosa, który jest również stosowany, by uspokoić zmysły. Zawarty w nim mentol i olejki eteryczne o właściwościach uspokajających mogą przynieść ulgę osobom lubiącym tego typu doznania zapachowe i uczucie świeżości (efekt "fresh"). Sztyft wykazuje działanie odświeżające, ale również może stanowić formę aromaterapii i wyciszenia. A już 1 sztuka produktu może wspierać leczenie uciążliwego kataru, ułatwiając oddychanie. Sprawdź naszą bogatą ofertę leków, suplementów i preparatów na katar, w tym aromatycznych sztyftów do nosa.