Maści na blizny

Aktywne filtry

Maść na blizny – preparat mogący wspierać regenerację skóry

Blizny stanowią zmianę skórną, która wynika z przerwania jej ciągłości. Mogą powstawać w wyniku zabiegów operacyjnych, np. cesarskiego cięcia czy operacji usunięcia wyrostka robaczkowego lub wynikać z niezamierzonych urazów, np. skaleczenia, wbicia ciała obcego w tkankę skóry itp. Jeśli zmiana dotyczy naskórka, zazwyczaj blizny o charakterze powierzchniowym szybko się goją, nie pozostawiają znacznych i widocznych śladów. Jednak w przypadku przerwania grubszych warstw skóry, nawet sięgających tkanki tłuszczowej, podczas odbudowy tkanek powstaje widoczna blizna. Czasami może stanowić poważny problem natury estetycznej i powodować u pacjenta obniżenie samopoczucia czy samooceny.

Wiele produktów mających zniwelować widoczność blizn zawiera takie składniki jak: alantoinę czy heparynę, które cechują się właściwościami regenerującymi uszkodzone warstwy skóry. W Mojaapteka.pl znajdziesz również maść na blizny, która może wspomagać gojenie się ran, a także ułatwiać odbudowę skóry i niwelować powstawanie przerośniętych blizn. Tego rodzaju wyroby medyczne często wykazują także działanie przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe, co wspiera regenerację skóry.

Składniki naturalne w maściach na blizny

W naszej aptece internetowej możesz znaleźć m.in. maści na blizny, które w swoim składzie zawierają składniki pochodzenia naturalnego, jak np. naturalną rafinowaną żywicę ze świerka norweskiego, która przyspiesza odbudowę i regenerację tkanek, co może korzystnie wpływać na wygładzanie blizn i ograniczyć przyrost tkanki bliznowatej po zagojeniu się rany. Wiele z takich wyrobów medycznych zawiera także wyciągi z cebuli, która działa bakteriobójczo i normalizuje proces gojenia.

Co ciekawe, istnieje cała grupa maści, która nie tylko może wspierać leczenie świeżych blizn, ale również charakteryzuje się działaniem mogącym pomagać w niwelowaniu starych blizn, w tym tych powstałych w wyniku poparzenia czy np. zmian potrądzikowych. Mogą zmiękczać i rozluźniać tkankę bliznowatą, rozjaśniać w tym miejscu skórę, tym samym wpływać na widoczność blizny już dawno zagojonej.