Krople do oczu z kwasem hialuronowym

Kojące krople do oczu – kwas hialuronowy nawilża i zapewnia ulgę w suchości

O kwasie hialuronowym można usłyszeć wiele dobrego, a zwłaszcza w okulistyce. Najczęściej ten polimer jest kojarzony z wyrobami kosmetycznymi, jak serum do twarzy lub krem, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że występuje on naturalnie w naszym organizmie. Jego ilość z wiekiem maleje, powodując wiele nieprzyjemnych objawów i dolegliwości – w tym utratę filmu łzowego. Prowadzi to do utraty naturalnej ochrony, a oczy są bardziej podatne na infekcje.

Aby go skutecznie uzupełnić i odczuć nawilżenie warto postawić na wyroby, które będą posiadały w składzie kwas hialuronowy. Krople do oczu są idealnym rozwiązaniem, aby przynieść sobie natychmiastową ulgę w suchości. Cząsteczki tego polimeru należą do jednych z najbardziej hydrofilowych w całej przyrodzie – co to oznacza? Że posiada niezwykłe właściwości wiązania bardzo dużych wody i stosuje się go nawet po zabiegach okulistycznych, aby utrzymać nawilżenie powierzchni oczu. Pomaga to również ochronić je przed zakażeniami i ciałami obcymi.

Krople z kwasem hialuronowym służące do ochrony filmu łzowego w Mojaapteka.pl

Stosowanie kropli do oczu z kwasem hialuronowym należy do zachowań profilaktycznych, ponieważ są to wyroby dostępne bez recepty, które nie zawierają substancji leczniczych. Nie uzależniają oka i nie sprawiają, że przestaje ono samodzielnie wytwarzać łzy, za to przynoszą bardzo szybką ulgę przy pieczeniu, suchości i uczuciu pasku pod powiekami. Możesz stosować je kilka razy dziennie, jeśli nie posiadasz żadnych przeciwwskazań lekarskich i dokładnych zaleceń od specjalisty. Krople do oczu z kwasem hialuronowym zapewnią Ci długotrwałe nawilżenie i komfort widzenia w każdych warunkach.