Filtruj według

Postać

  Postać

  Typ

   Typ

   Rodzaj skóry

    Rodzaj skóry

    Problem

     Problem

     Główny składnik

      Główny składnik

      Leki i suplementy diety dla seniora

      Zdrowa dieta, aktywny tryb życia, zachowanie równowagi psychicznej to aspekty, które odpowiadają za naszą witalność. Jednak wraz z wiekiem organizm człowieka słabnie. Zaburzenia krążenia krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukru, kłopoty z pamięcią, wzrokiem czy nawet snem- to skrócona lista z czym codziennie mierzą się seniorzy.

      Aktywne filtry

      Jak zadbać o zdrowie seniora?

      Poza lekami na receptę stosowanych zgodnie z zaleceniem lekarza, seniorzy mogą wesprzeć swój organizm odpowiednią suplementacją. W zależności od potrzeby odpowiednio dobrane suplementy diety dla seniora i leki dla seniora mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, wspomagać funkcjonowanie serca, a także działać wspierająco w spalaniu tłuszczów i węglowodanów w celu utrzymania odpowiedniej ilości glukozy i cholesterolu we krwi. Kompleksy witamin i minerałów dla seniorów, pozwalają na utrzymanie witalności oraz odporności, która wraz z wiekiem słabnie. Olbrzymia gama preparatów herbatki, krople czy tabletki działają pomocniczo w łagodzeniu objawów niestrawności, refluksa czy wzdęć, a także wspomagają funkcjonowanie jelit, żołądka, wątroby i trzustki. 

      Kosmetyki dla seniora

      Bez względu na wiek, każdy z nas chce czuć się piękny. Wpływ na nasz wygląd ma przede wszystkim to jak się czujemy czy dbamy o swoje zdrowie, czy dobrze się odżywiamy oraz czy właściwe pielęgnujemy swoje ciało. Wszystkie te aspekty mają wpływ na wygląd i nasze samopoczucie.

      Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków dedykowanych seniorom. Dobór odpowiednich do wieku kosmetyków do skóry dojrzałej to duże udogodnienie. Każdy może wybrać i dostosować dla siebie najlepszy produkt. Ważne, aby przy zakupie kosmetyków kierować się potrzebami i wybierać produkty dobre jakościowo. Na opakowaniach producenci podają skład produktów, warto się z tym zapoznać. Kremy, balsamy, olejki zawierają wiele substancji, ale warto zwrócić uwagę na produkty, które w składzie posiadają olejki, witaminy lub są wzbogacone kwasem hialuronowym.