Preparaty odżywcze dla osób starszych

Aktywne filtry

Preparat odżywczy dla osób starszych – produkt mogący wspierać podczas choroby lub rekonwalescencji

Podczas choroby czy rekonwalescencji wielu pacjentów uskarża się na brak apetytu czy utrudnione spożywanie m.in. stałych posiłków. Również nobliwy wiek może pogłębiać problemy z łaknieniem czy układem trawiennym. W takich przypadkach należy starannie dbać o dietę pacjenta, by dostarczyć jego organizmowi niezbędnych składników odżywczych oraz witamin i minerałów, które będą wspierały walkę z chorobą lub powrót do zdrowia.

Wiele odżywczych preparatów dla osób starszych, w tym te o specjalnym medycznym przeznaczeniu, zawierają m.in. błonnik, węglowodany, tłuszcze starannie skomponowane kompozycje witamin i minerałów, stanowią źródło białka czy są to elektrolity, tak ważne w zachowaniu odpowiedniej gospodarki wodnej organizmu. Warto dodać, że niektóre produkty to także preparaty o niskim indeksie glikemicznych, co może okazać się pomocne, gdy senior zmaga się z podwyższonym poziomem glukozy we krwi czy cukrzycą.

Szeroki wybór preparatów odżywczych dla osób starszych w ofercie Mojaapteka.pl

W naszej aptece internetowej oferujemy produkty dla seniorów o właściwościach mogących wzmacniać organizm oraz układ odpornościowy, uzupełniać niedobory składników, wspierać kondycję podczas chorób przewlekłych czy nowotworowych. W katalogu Mojaapteka.pl znajdziesz również odżywcze preparaty dla osób starszych w różnorodnej formie, np. saszetek do przygotowania budyniu, kisielu czy roztworu, a także które mogą wzbogacać posiłki seniora. Nie brakuje w naszym asortymencie odżywczych preparatów dla seniorów, które zostały wzbogacone o popularne smaki, np. dyniowy czy kremu koperkowego w skoncentrowanej formie, by ułatwić podanie preparatu osobie podczas choroby czy rekonwalescencji. Warto pamiętać, że takie żywienie należy stosować pod kontrolą lekarza. Poznaj szeroki wybór preparatów odżywczych dla osób starszych z Mojaapteka.pl.