Maści na żylaki

Znajdź skuteczne maści na żylaki, które przyniosą ulgę i wspomogą leczenie. Odkryj nasze rekomendowane produkty na Mojaapteka.pl i zadbaj o zdrowie swoich nóg!

Aktywne filtry

Maść na żylaki może wspierać poprawę układu żylnego

PNŻ (przewlekła niewydolność żylna) to choroba często spotykana w krajach rozwiniętych, w tym w Polsce. Przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych może dotykać nawet połowy Polek i ok. 40% Polaków. Często wynika ona z uwarunkowań genetycznych, ale także nasz styl życia ma duży wpływ na pojawianie się żylaków. Otyłość, brak aktywności fizycznej lub praca wymuszająca przez wiele godzin pozycję stojącą lub siedzącą, mogą zwiększać ryzyko wystąpienia PNŻ.

Zaburzenia układu żylnego są spowodowane niewydolnością zastawek, które nie zapobiegają cofaniu się krwi ku dołowi. Stąd też pojawiają się poskręcane żyły, które są wybrzuszone i poszerzone. Dodatkowo często żylakom towarzyszą takie objawy jak: ból kostek, uczucie ciężkich nóg, swędzenie, czy mrowienie. Wiele maści wspierających leczenie żylaków, które znajdziesz w szerokim asortymencie Mojaapteka.pl to produkty mające łagodzić wymienione objawy, poprawiać mikrokrążenie żył lub redukować uczucie ciężkich nóg. Warto wspomnieć, że znajdziesz tu także produkty mogących łagodzić objawy żylaków odbytu.

Składniki pochodzenia naturalnego w maściach na żylaki

Oprócz popularnych składników wspierających leczenie żylaków, jak heparyna czy diosmina, oferowane przez nas maści zawierają również wyciągi z wielu roślin, w tym z kasztanowca, arniki, ruszczyku kolczastego, miłorzębu czy z nawłoci pospolitej. Wymienione składniki pochodzenia naturalnego mogą wspierać niwelowanie opuchlizny, bolesnych skurczy, uczucia zmęczenia nóg. Wiele z nich wykazuje również właściwości wspierające redukcję skurczów mięśni.

W naszej aptece internetowej nie tylko znajdziesz maści na żylaki o bogatym składzie, ale także szeroki wybór tych preparatów w różnorodnej postaci. Oferujemy m.in. klasyczną maść, jak i żele do nóg czy maści doodbytnicze wspierające leczenie żylaków odbytu. W naszym katalogu znajdziesz zarówno niewielkie maści, jak i te w ekonomicznych i dużych opakowaniach, więc możesz z łatwością dopasować produkt do swoich preferencji.

Co więcej, wybór Mojaapteka.pl to także łatwe i wygodne zakupy on-line. Bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze możesz zamówić wybraną przez siebie maść na żylaki. Warto nadmienić, że oferujemy również sprawną wysyłkę zamówienia.