Syropy na kaszel mokry dla dzieci

Gdy u Twojego malucha pojawia się charakterystyczny mokry kaszel warto sięgać po preparaty zawierające skuteczne i przebadane substancje przeznaczone do podania najmłodszym.

Aktywne filtry

Syrop na mokry kaszel – dla dzieci to najwygodniejsza forma podania

Syropy wykrztuśne pomagają dziecku szybko odkrztusić zalegającą wydzielinę. Dodatkowo posiadają właściwości rozrzedzające i zmniejszające lepkość, które ułatwiają jej usuwanie z organizmu.

Należy pamiętać, że syrop na kaszel mokry nie jest długofalowym rozwiązaniem i jeśli u dziecka utrzymują się objawy przeziębienia i dochodzi gorączka – należy niezwłocznie skontaktować się z pediatrą. Niekiedy zaleca się dalsze stosowanie syropów na kaszel mokry dla dzieci bez recepty, ponieważ ich udowodnione działanie wspomaga organizm w walce z infekcją. Większość leków można stosować już od 2 roku życia.

Smaczne syropy na mokry kaszel dla dzieci w asortymencie Mojaapteka.pl

Dobry smak nie zmniejsza skuteczności preparatów, a jedynie pozwalają na przyjemniejsze podanie syropu dziecku. Najczęściej odbywa się to za pomocą dołączonej miarki pomagającej odmierzyć odpowiednią ilość preparatu. Część syropów o wzmożonym działaniu wykrztuśnym można podawać jedynie w przedziale wiekowym od 6 lub 12 lat. Doustne podanie niweluje ryzyko zakrztuszenia się pastylką w trakcie dziecięcej zabawy.

Kaszel pojawiający się niezależnie od pory roku jest niezwykle męczący dla dziecka, dlatego wiele z preparatów zawiera substancje łagodzące. Najczęściej stanowią je ekstrakty roślinne np. porost islandzki, lukrecja, anyż, tymianek lub szałwia lekarska. Bardzo dobrze się przyswajają przez organizm maluszków i pomagają zwalczyć mokry kaszel. Zobacz, jakie syropy na kaszel mokry dla dzieci znajdziesz w naszej ofercie na Mojaapteka.pl.