Elektrolity musujące

Organizm powinien utrzymywać odpowiednie stężenie elektrolitów. Zbyt duża lub zbyt mała ilość tych płynów może być niebezpieczna. Na przykład niski poziom elektrolitów może powodować osłabienie mięśni i skurcze. Wysoki poziom może powodować wysokie ciśnienie krwi. Aby móc dostarczyć organizmowi właściwych ilości elektrolitów można zaopatrzyć się w elektrolity w postaci tabletek musujących.

Aktywne filtry

Właściwy poziom elektrolitów z Mojaapteka.pl

Elektrolity, nazywane mogą być inaczej jonami soli, które znajdują się we krwi, płynach tkankowych i osoczu. Organizm, dla właściwego funkcjonowania, powinien mieć dostarczone odpowiednie ilości sodu, wapniamagnezu i potasu. Najczęściej elektrolity są tracone poprzez intensywny trening, przebywanie na słońcu, a także picie płynów takich jak kawa czy herbata może mieć wpływ. Podczas infekcji wirusowych, z jakimi czasem  zmaga się nasz organizm, również poziom elektrolitów zostaje zaburzony. Gospodarka wodno - elektrolitowa jest bardzo ważna w organizmie.

Główne elektrolity niezbędne do prawidłowego funkcjonowania

Elektrolity musujące powinny zawierać potas, który jest odpowiedzialny za układ nerwowy i pracę serca. Niezbędna jest również zawartość magnezu odpowiedzialnego za pracę serca i mózgu. Układ pokarmowy nie funkcjonowałby właściwie, gdyby nie zawartość chloru. Sód jest elektrolitem koordynujących pracę mięśni, a wapń powinien dbać o ochronę stawów i wzmocnienie kości.

Elektrolity w postaci tabletek musujących są zalecane głównie, kiedy występuje biegunka i wymioty. Mają na celu zapobiec, aby organizm nie uległ odwodnieniu. Elektrolity w postaci musującej mogą być również stosowane, kiedy dochodzi do nasilonej utraty wody oraz soli mineralnych. Jest to wygodna forma podania.