Leki na infekcje grzybicze pochwy

Grzybica pochwy, inaczej kandydoza pochwy to bardzo częsta przypadłość wśród kobiet w każdym wieku.

Aktywne filtry

Grzybica pochwy ma dość charakterystyczne objawy, takie jak świąd, białe i grudkowate upławy o nieprzyjemnym zapachu, zaczerwieniony srom, a często nawet ból podczas stosunku seksualnego i oddawania moczu. Infekcja grzybicza pochwy i sromu może być skutkiem osłabienia organizmu, nieprawidłowej flory bakteryjnej okolic intymnych, ciasnej bielizny uniemożliwiającej skórze oddychanie, nieprawidłowej higieny czy zmian hormonalnych. Te wszystkie czynniki mogą wywołać grzybicę pochwy. To jedna z najczęściej występujących dolegliwości ginekologicznych wśród kobiet. Grzybica pochwy nie musi jednak dawać żadnych symptomów. W takim przypadku pacjentka najczęściej dowiaduje się o niej podczas badania ginekologicznego. Niewyleczona infekcja może powrócić, dlatego tak ważne jest, aby została skutecznie wyleczona. Jest to możliwe dzięki lekom na grzybicę pochwy bez recepty. Leki dostępne są w ofercie Mojaapteka.pl

Grzybica pochwy - leki bez recepty z Mojaapteka.pl

Podczas grzybicy pochwy i sromu najczęściej stosuje się tabletki dopochwowe, probiotyki, a w przypadku bardzo rozwiniętej infekcji - antybiotyki. Leczenie trwa zazwyczaj od 7 do 14 dni. Niewyleczona infekcja prędzej czy później powróci, dlatego tak ważne jest, aby leczenie doprowadzić do końca. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące stosowania leków zawarte są w treści ulotki leków. W przypadku globulek dopochwowych należy wprowadzać je jak najgłębiej do pochwy. Tam globulka rozpuści się i zamieni się w kojący krem. Podczas stosowania globulek dopochwowych warto zaopatrzyć się we wkładki higieniczne, a samą globulkę zaaplikować przed snem. Wyciek zaaplikowanego preparatu rozpuszczonego w pochwie to naturalne zjawisko. Aby zabezpieczyć się przed zabrudzeniem bielizny, wystarczy zastosowanie wkładek higienicznych na czas kuracji. Kapsułki dopochwowe to najczęściej stosowane preparaty w przypadku infekcji grzybiczej miejsc intymnych u kobiet.

W ofercie Mojaapteka.pl dostępne są leki w postaci kapsułek dopochwowych, tabletek dopochwowych, kremów, tabletek oraz żelów. Na stronie apteki dostępny jest również proszek do sporządzenia roztworu dopochwowego. Można zastosować go zarówno dopochwowo, jak i na błonę śluzową zewnętrznych narządów płciowych. Oferowane leki w swoim składzie posiadają składniki, które odbudowują florę bakteryjną pochwy, a także zwalczają rozwój grzybów i drożdżaków. Objawów grzybicy miejsc intymnych nie należy bagatelizować. Nieleczona grzybica może doprowadzić do poważnych powikłań, takich jak: grzybicze zapalenie szyjki macicy, jajowodów, przydatków. Zapalenie wewnętrznych narządów może doprowadzić do poważnych chorób np. zapalenia szyjki macicy, a nawet do bezpłodności! Lek bez recepty dostępny jest od ręki, a w ofercie Mojaapteka.pl dostępna jest cała gama produktów wspomagających leczenie grzybicy pochwy, a także pomagających w pielęgnacji okolic intymnych. Czasami regularna higiena nie wystarcza. Infekcje intymne dotykają przynajmniej raz w życiu  75% kobiet! Wiele z nich boryka się z nawracającymi objawami, dlatego tak ważne jest, aby już po wystąpieniu pierwszych objawów zastosować odpowiedni wyrób medyczny. Mimo tak powszechnej wśród kobiet infekcji pochwy wciąż wiele z nich ma opory przed kupowaniem preparatów na infekcje pochwy w stacjonarnych aptekach. Jeśli Ty również należysz do grona tych kobiet, skorzystaj z komfortowej i wygodnej formy zakupów online. Złożenie zamówienia zajmuje kilka minut. Wszelkie niezbędne informacje na temat leków bez recepty z naszej oferty zawarte są w opisach produktów. Znajdziesz tam informacje na temat składu leku, dawkowania, działania, działań niepożądanych oraz sposobie przechowywania. Co ważne, leczenia nie należy przerywać, nawet jeśli objawy grzybicy pochwy ustąpią już po kilku dniach! Aby grzybica nie nawróciła, nie wolno przerywać kuracji.

Mojaapteka.pl - leki na grzybice pochwy bez recepty

PH pochwy ulega zmianie wraz z wiekiem, jednak jego prawidłowy odczyn powinien mieścić się w granicach 3,6-4,5 pH. Odczyn może zmienić się podczas miesiączki. Aby wyrównać pH, należy stosować probiotyki. Leczenie infekcji grzybiczych należy rozpocząć w momencie, gdy pojawią się jej pierwsze objawy. Jeśli czujesz pieczenie, ból podczas stosunku, a na Twojej bieliźnie pojawią się charakterystyczne dla grzybicy pochwy białe grudki, rozpocznij kurację. Jeśli grzybica pochwy rozwinie się, trudniej będzie ją wyleczyć. Grzybica narządów płciowych nie ustąpi samoistnie. Nawet jeśli zauważymy złagodzenie objawów, bez odpowiedniego leczenia, szybko powrócą.

Grzybica pochwy może zaatakować w najmniej oczekiwanym momencie. Nie zawsze wizyta u ginekologa jest możliwa, a infekcję intymną należy zwalczać jak najszybciej. W ofercie naszej apteki internetowej dostępne są leki bez recepty, które wspomogą leczenie infekcji już w jej początkowej fazie. W sytuacji, kiedy na wizytę do ginekologa trzeba czekać nawet kilka tygodni, nie wolno lekceważyć objawów grzybicy. Do czasu wizyty grzybica rozwinie się, a żeby ją wyleczyć, potrzebna będzie długa kuracja. Lek na grzybicę pochwy bez recepty w postaci tabletek i globulek dopochwowych, żelów, maści oraz proszków do sporządzenia roztworu dostępne są w ofercie naszej internetowej apteki. Skorzystaj z wygodnej opcji zakupów online. Dzięki szerokiemu asortymentowi każda kobieta znajdzie dla siebie odpowiedni lek przeciwgrzybiczy w wielu postaciach. Każdy z preparatów z naszej oferty jest lekiem bez recepty.

Infekcja grzybicza pochwy -  leki z Mojaapteka.pl

Preparaty przeznaczone do stosowania dopochwowego należy umieścić głęboko w pochwie. Tabletka lub globulka, której substancją czynną jest zazwyczaj klotrymazol, rozpuszczą się w pochwie kilka minut po jej zaaplikowaniu. Wiele kobiet, zwłaszcza tych, które po raz pierwszy stosują tabletki bądź kapsułki dopochwowe, może zastanawiać się, czy globulka może wypaść. Nie, jeśli zostanie prawidłowo zaaplikowana.  Kapsułki dopochwowe umieszczone głęboko w pochwie, nie wypadną. Podczas infekcji, oprócz globulek i tabletek, warto wspomóc się także specjalistycznym żelem do higieny intymnej. Ma on działanie pomocnicze przy różnego rodzaju infekcjach okolic intymnych, niweluje nieprzyjemny zapach, a także pozytywnie wpływa na równowagę mikrobiologiczną. Zalecany jest także kobietom, które borykają się z nawracającymi infekcjami intymnymi. Jeśli w okolicach Twoich narządów płciowych zauważalne jest zaczerwienienie, możesz zastosować żel, równomiernie pokrywając podrażnione miejsce. Lek wystarczy nanieść na leczony obszar raz w ciągu doby. W tym przypadku również warto zastosować wkładkę higieniczną, dzięki której maść nie ubrudzi bielizny.

Mojaapteka.pl - profilaktyka grzybicy pochwy

Aby zapobiec powstawaniu infekcji intymnych, warto zapoznać się z profilaktyką grzybicy pochwy. Podstawą jest oczywiście odpowiednia higiena intymna. Okolice intymne wystarczy podmywać raz dziennie, w trakcie miesiączki można robić to częściej. Zbyt częste podmywanie może skutkować zmyciem warstwy ochronnej i przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Co ważne, podczas podmywania należy wykonywać ruchy od przodu do tyłu, nie na odwrót! Zapobiega to przenoszeniu bakterii z odbytu do pochwy. Ważne jest także rodzaj kosmetyku, który stosujemy podczas kąpieli. W swoim składzie powinien on mieć składniki takie jak kwas mlekowy, alantoinę czy prowitaminę B5. Podczas kupna żelu do mycia  warto zapoznać się z jego składem!

Ważna jest także bielizna, którą nosimy na co dzień. Nie może być on zbyt ciasna. Co więcej najlepiej jeśli jest ona bawełniana. Sztuczne włókna źle wpływają na skórę, nie przepuszczają powietrza i źle radzą sobie z wchłanianiem wilgoci. To jednak nie wszystko. Po każdym stosunku seksualnym w ujściu pochwy zbierają się bakterie. Aby skutecznie się ich pozbyć, po stosunku należy oddać mocz. Warto także poprosić partnera, aby przed każdym stosunkiem dokładnie umył okolice intymne. Bakterie zgromadzone pod napletkiem mogą zostać przeniesione do dróg rodnych kobiety - skutkiem tego będzie nieprzyjemna infekcja intymna. Naturalną barierą ochronną okolic intymnych są włosy łonowe. Nadmierna depilacja negatywnie wpływa na barierę ochronną. Choć infekcje intymne dotykają większość kobiet, nie każda z nich zapoznała się z profilaktyką grzybiczą pochwy. Szybka reakcja i zastosowanie leku bez recepty zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów może zahamować dalszy rozwój infekcji. Pamiętajmy, że tego rodzaju infekcji nie można ignorować, a dzięki szybkiej reakcji objawy mogą ustąpić już po kilku dniach. Jeśli podejrzewasz u siebie grzybicę pochwy, w ofercie naszej internetowej apteki znajdziesz szeroki wybór leków bez recepty - globulki, tabletki, żele i maści. Jeśli natychmiastowa wizyta u ginekologa nie jest możliwa lub masz opór przed kupnem preparatów na tego rodzaju infekcje w aptece stacjonarnej, służymy pomocą. Zobacz, co mamy Ci do zaoferowania.