Maści na katar

Jeśli Ty lub Twoje dziecko cierpicie z powodu kataru, to pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest wyciszenie symptomów choroby. Nasza apteka ma w swojej ofercie szeroki wybór preparatów, które mogą pomóc w leczeniu kataru. Produkty dostępne na naszej stronie wspomogą w pierwszych oznakach choroby.

Aktywne filtry

Szeroki wybór maści dla dorosłych i dzieci z Mojaapteka.pl

Maści mają działanie odkażające, antyseptyczne, przeciwzapalne i mogą wykazywać łagodne działanie ściągające na błonę śluzową. Maści najczęściej stosowane są na przeziębienie i katar u niemowląt i małych dzieci. Stosując maści, możemy przynieść ulgę w oddychaniu. Maści mogą pomóc w nawilżeniu nosa, stosuje się je również, chcąc pielęgnować nos w jego przedniej części, np. przy towarzyszącym bólu w trakcie trwania kataru.

Nos to wrażliwa część ciała, ponieważ ma bardzo skomplikowaną budowę, która scala środowisko wewnętrzne z zewnętrznym. W związku ze swoją strukturą, nos, jako narząd zmysłu i zarazem część górnych dróg oddechowych narażony jest na pojawianie się suchości, zatkania i obrzęk. Objawy te są przeszkodą w normalnym oddychaniu. Jeśli błona śluzowa jest wysuszona, dochodzi do pojawienia się ran i strupów na niej, co związane jest z krwawieniami.

Mojaapteka.pl – kilka zasad pomagających w uniknięciu kataru

Katarem można się zarazić. Powodują go bakterie i wirusy, które przemieszczają się, w łatwy sposób, między ludźmi. Nie zaleca się przebywania osoby z katarem w jednym pomieszczeniu z osobami zdrowymi. Aby uniknąć kataru, warto stosować się do kilku zasad: należy, w miarę możliwości, co jakiś czas wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, zaleca się myć często ręce oraz dopasowywać odzież właściwie do pogody.

Błona śluzowa nosa jest ochroną dolnych dróg oddechowych przed wirusami, bakteriami czy grzybami. Należy ją nieustannie chronić, ze względu na to, że jest narażona na działanie czynników zapalnych i fizycznych, które występują w środowisku człowieka. Chcesz zadbać o swój nos i błonę śluzową? Mogą być pomocne w tym maści na katar.