Olejki do włosów

Aktywne filtry

Olejki do włosów nadadzą im niezwykłą miękkość i nawilżenie

Olejowanie jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów wzmacniających kondycję włosów. Bez problemu wykonasz go w domu, zyskując nawilżone i dociążone pasma. Niektóre osoby podchodzą do tego sceptycznie, kojarząc oleje wyłącznie z czymś tłustym, czego nie da się łatwo zmyć – jednak jest to mit. Pielęgnacja włosów z pomocą olejków jest znana od setek lat, a teraz przeżywa prawdziwy rozkwit. Jednymi z największych zalet jest ograniczenie wydzielania sebum na skórze głowy, przywrócenie blasku i sypkości włosom oraz ułatwienie ich rozczesywania.

Olejowanie wykonuje się najczęściej na podkład nawilżający, a więc na żel aloesowy, siemię lniane lub zwykłą wodę. Są również zwolennicy olejowania na sucho, które polega na aplikowaniu oleju na suche pasma włosów. Tak przygotowane włosy pozostawia się od 30 minut do 3 godzin. Olej tworzy okluzję, która pomaga w absorbowaniu nawilżenia. Istnieje także technika polegająca na całonocnym pozostawieniu oleju do włosów. Wszystkie przynoszą bardzo dobre efekty i sprawdzają się na włosach o każdej porowatości: niskiej, średniej i wysokiej.

Naturalne olejki do włosów – skuteczna pielęgnacja z dobrym składem

Używając naturalnych substancji, masz pewność, że to, co podarujesz swoim włosom, będzie organiczne i pełne dobroczynnych substancji, które wzmocnią Twoje włosy i je wygładzą. Przy zmywaniu oleju warto go uprzednio zemulgować – czyli najpierw przed myciem szamponem użyć odżywki, która ten olej zwiąże i zmyje z powierzchni włosa. Należy to zrobić bardzo dokładnie, ponieważ w innym razie włosy po wysuszeniu mogą pozostać tłuste.

Oleje do włosów sprawią, że włosy będą się mniej kołtunić, będzie o wiele łatwiej je rozczesać, a dodatkowo pozbędziesz się puchu, który tworzy się w przypadku zniszczonych pasm. W ofercie Mojaapteka.pl znajdziesz najwyższej jakości oleje, których z powodzeniem użyjesz do pielęgnacji włosów oraz skalpu.