Oleje do picia

Aktywne filtry

Dobrodziejstwo natury – oleje przeznaczone do picia

Oleje są wszechobecne w naszym życiu i mają szeroką gamę zastosowań. Najbardziej znane są ze swoich pielęgnacyjnych właściwości do twarzy, ciała oraz włosów, jednak organizm zawsze najskuteczniej jest odżywiany od środka. Naturalne oleje zapewniają odpowiednie uzupełnienie witamin i mikroelementów niezbędnych do utrzymania zdrowia. Wyróżniają się dużą zawartością witaminy E, kwasów omega 3 i 6witamin z grupy B oraz cynku.

Dodatkowym atutem olejów przeznaczonych do picia jest wysoka wchłanialność i wzmacnianie odporności całego organizmu. Najczęściej pije się łyżkę oleju dziennie, popijając ciepłą lub zimną wodą z cytryną. Innym sposobem jest mieszanie oleju z wodą lub sokiem, aby się nieco przyjemniej spożywało miksturę. Jednym z najwygodniejszych sposobów jest polanie porannej sałatki lub dodanie do obiadu. Należy pamiętać, aby olej nie był podgrzewany, gdyż traci swoje cenne wartości.

Uzupełnianie mikroelementów z pomocą oleju do picia

W oleju są również lepiej przyswajane cenne składniki odżywcze, dlatego dzieciom również podaje się witaminy w tej formie. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy zwiększone jest ryzyko infekcji. Najczęściej spotykane są oleje: z czarnuszki, z wiesiołka, lniany, konopny. Tłoczone na zimno dostarczą maksimum właściwości odżywczych naszemu organizmowi, a zamknięte w ciemnej butelce będą dobrze chronione przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Aby zachować na dłużej ich przydatność – przechowuj swoje oleje do picia szczelnie zamknięte w lodówce.

Uniwersalność olejów do picia pozwala dodawać je do słodkich deserów i smoothie, które nie tracą na smaku, a zyskują dodatkowe wartości, które uzupełniają dzienne zapotrzebowanie organizmu. Braki w nienasyconych kwasach tłuszczowych często objawiają się kruchymi paznokciami, włosami, a także poszarzałą cerą – dlatego tak ważne jest ich uzupełnianie z pomocą pożywienia. W ofercie Mojaapteka.pl znajdziesz oleje do picia, które sprawdzą się w każdej diecie.