Czopki na zaparcia

Aktywne filtry

Czopki przy zaparciach – preparaty mogące wspierać układ trawienny

Rzadkie, nieregularne oddawanie stolca może wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi, a nawet bolesnymi dolegliwościami, m.in. bólem brzucha czy podbrzusza, wzdęciami, kolkami jelitowymi. Ich geneza może być niezwykle szeroka. Od złego stylu życia i niewłaściwej diety, po problemy związane z prowadzonym leczeniem, np. chemioterapią czy stosowaniem środków uspokajających. Jednak dokładną przyczynę zaparć powinien określić lekarz, który wdroży odpowiednią terapię i zaleci właściwą dietę. Żywienie oparte na bogatoresztkowych potrawach może wspierać niwelowanie bolesnych zaparć, podobnie jak regularne spożywanie posiłków czy dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów.

W naszej aptece internetowej oferujemy szeroki wybór czopków na zaparcia, które charakteryzują się łagodnymi właściwościami przeczyszczającymi. Tego rodzaju preparaty mogą ułatwiać wypróżnianie. Wiele z nich nie wpływa na trawienie czy wchłanianie cennych witamin i minerałów, oddziałując wyłącznie na dolny odcinek układu trawiennego. W Mojaapteka.pl znajdziesz również czopki glicerolowe, które dzięki zawartości gliceryny mogą pobudzać ruchy robaczkowe w jelicie cienkim, tym samym wspierając przemieszczanie się masy kałowej. Gliceryna również nawilża odcinek odbytniczy, ułatwiając wydalenie stolca.

Czopki przy zaparciach – mogące pomagać regenerację błony śluzowej odbytnicy

Niekiedy zaparcia mogą powodować zmiany obejmujące tkanki kanału odbytu czy powodować nadżerki, pęknięcia oraz ubytki w jego błonie śluzowej. W Mojaapteka oferujemy czopki na zaparcia, które mogą wspierać regenerację tkanek kanału odbytowego. Maślan sodu zawarty w tego rodzaju wyrobach medycznych ma wspierać dotarcie preparatu do okrężnicy, bez utraty tej substancji aktywnej w górnych częściach układu pokarmowego. Warto podkreślić, że zazwyczaj stosowanie czopków na zaparcia powinno mieć charakter krótkotrwały. W celu optymalnego przyjmowania tych preparatów należy skonsultować się z lekarzem lub zapoznać z treścią ulotki.