Pasy brzuszne poporodowe

Aktywne filtry

Szeroki wybór pasów brzusznych poporodowych – Mojaapteka.pl

Nadmiernie rozciągnięte powłoki brzuszne to problem, z którym zmagają się kobiety po porodzie, zarówno po porodzie fizjologicznym, jak i po cesarskim cięciu. W tym celu kobiety stosują pas brzuszny poporodowy, dzięki któremu wspierają regenerację nadmierne rozciągniętych powłok brzusznych. Pasy brzuszne poporodowe mają przewiewną strukturę, dzięki czemu skóra oddycha, a noszenie pasa jest komfortowe. W przypadku cesarskiego cięcia pas zmniejsza ryzyko rozejścia kresy białej i zapobiega wystąpieniu przepukliny pooperacyjnej. Dzięki pasowi młoda mama po porodzie czuje się komfortowo, bo pas łagodzi także ból pooperacyjny.  

Pas brzuszny poporodowy – Mojaapteka.pl

Regularne noszenie pasa i wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych, które wzmacniają mięśnie brzucha, mogą przyspieszyć powrót do sylwetki sprzed ciąży. Warto pamiętać, że podczas noszenia pasa należy wykonywać ćwiczenia, chociażby podstawowy zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych. Nieustanne noszenie pasa bez wykonywania ćwiczeń, może skutkować osłabieniem mięśni. Nadmiernie rozciągnięte powłoki brzuszne to problem, z którym zmagają się młode mamy. To częsta przyczyna uczucia dyskomfortu, dlatego tak wiele kobiet sięga po pasy brzuszne, aby stosować je równolegle z odpowiednimi ćwiczeniami fizycznymi. Pas zalecany jest młodym mamom, które dość szybko po porodzie, chcą zadbać o swoją sylwetkę i wrócić do pełnej aktywności.

Pasy przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Aby pas był odpowiednio dostosowany do sylwetki, należy wybrać odpowiedni rozmiar. Należy zmierzyć obwód brzucha, a następnie dopasować go do rozmiaru podanego w tabeli rozmiarów. Noszenie pasa warto skonsultować ze swoim ginekologiem-położnikiem. W pasy z Mojaapteka.pl warto zaopatrzyć się po okresie połogu, który trwa około 6. tygodni. W tym czasie kobiety po urodzeniu dziecka powinny jak najwięcej odpoczywać i nie przeciążać organizmu.