Napoje dla sportowców

Osoby zainteresowane uprawianiem sportu niejednokrotnie sięgają po napoje uzupełniające mikroelementy i energię utraconą w trakcie intensywnego treningu siłowego. Wówczas bardzo łatwo o odwodnienie, dlatego ważne jest uzupełnianie płynów dla zachowania pełnej sprawności.

Bogaty napój dla sportowca po ciężkim wysiłku

Kojarzone z bardzo nieprzyjemnym smakiem sportowe napoje są aktualnie wzbogacane o wiele naturalnych ekstraktów, które dają intensywnie owocowy smak. Bogate w aminokwasy zdecydowanie skracają okres regeneracji po treningach siłowych, cardio i wyczynowych. Naturalny skład i skuteczne substancje takie jak: L-karnityna, witamina C, B3, B12, L-tyrozyna, L-leucyna i L-izoleucyna. 

Kolejnym typem napojów dla sportowców są shoty zawierające najczęściej kofeinę i taurynę, które działają na organizm pobudzająco i stymulująco. Ich zadaniem jest zwiększenie motoryki ciała i jego wytrzymałości. Pozwalają na zrobienie efektywnego treningu. W ich przypadku zalecane jest dokładne stosowanie się do zaleceń producenta i nieprzekraczanie dozwolonej dziennej dawki do spożycia.

Różnorodność napojów dla sportowców w asortymencie Mojaapteka.pl

Producenci zapewniają różne formy i opakowania, które mają za zadanie ułatwiać użytkownikom spożywanie płynów. Wersje sproszkowane w saszetkach lub dużych pojemnościach 500g  pozwalają na samodzielne rozmieszanie i przechowywanie napoju we własnym pojemniku. Za to mniejsze wersje w puszcze 250-330ml  lub shoty 80-100ml można zabierać na siłownię i spożyć przed przystąpieniem do treningu. Napoje dla sportowców zapewniają bardzo dobrą przyswajalność substancji, dzięki swojej formie podania.