Leki na infekcje bakteryjne pochwy

Aktywne filtry

Bakteryjne zapalenie pochwy leki bez recepty

Czy wiesz, że 75% kobiet choć raz w życiu doświadczyło infekcji intymnej? Z kolei co druga z nich borykała się z powracającymi dolegliwościami pochwy? W ofercie naszej apteki internetowej znajdziesz wiele leków na bakteryjne infekcje, które pomogą Ci wrócić do intymnego zdrowia. Prawidłowe pH kobiecej pochwy powinno być kwaśne i mieścić się w przedziale 3,6-4,5 pH. Wszelkie odstępstwa od tej normy mogą stać się idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii. Dlatego wiele oferowanych przez producentów leków na bakteryjne infekcje pochwy ma za zadanie przywrócić jej odpowiednie pH. Głównymi składnikami leków na infekcje bakteryjne pochwy są m.in.: kwas hialuronowy, kwas mlekowy, gliceryna, alantoina, pantenolwitamina E czy witamina C. Leki mają działanie antybakteryjne, wspomagające, regenerujące i nawilżające. Odbudowują florę bakteryjną, łagodzą podrażnienia i stany zapalne.

 • Kwas hialuronowy – ma korzystne działanie na śluzówkę pochwy. Nawilża ją i przyspiesza proces regeneracji tkanek.Kwas mlekowy – reguluje pH pochwy,
 • pozwalając pacjentkom zachować prawidłową florę bakteryjną.
 • Gliceryna – ma silne działanie nawilżające.
 • Alantoina – przyspiesza regenerację błon śluzowych.
 • Pantenol – łagodzi podrażnienia.
 • Witamina E – ma działanie nawilżające.
 • Witamina C – przywraca prawidłowe pH pochwy.

Infekcje bakteryjne pochwy to częsta przyczyna dyskomfortu wśród kobiet. To nie tylko dolegliwości bólowe, lecz także uporczywe upławy, a także nieprzyjemny zapach. Kobiety są często zawstydzone swoimi dolegliwościami i nie mówią o nich swojemu partnerowi, a podczas stosunku płciowego może dojść do zarażenia partnera. Dolegliwości nie można jednak ignorować, ponieważ im bardziej jest rozwinięta infekcja, tym dłuższy jest czas jej leczenia. W domowej apteczce każdej pacjentki powinien znaleźć się lek na tego typu problem. Dzięki zawartym w nim substancjom czynnym leczenie infekcji powinno trwać do 7 dni, jednak wszystko zależy od stopnia rozwinięcia się infekcji. Leczenie nie jest długie, a czas leczenia można dodatkowo skrócić, stosując lek zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów.

Infekcje bakteryjne pochwy leki bez recepty

Zazwyczaj rozwijająca się infekcja bakteryjna pochwy objawia się szarawymi upławami, pieczeniem, dyskomfortem oraz dolegliwościami bólowymi. Zmienia się także zapach wydzieliny z pochwy, a także sam jej kolor. Początkowo wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że z pozoru niegroźne pieczenie, czy ból podczas stosunku mogą świadczyć o rozwijającej się infekcji bakteryjnej pochwy. W swojej domowej apteczce warto posiadać więc lek na infekcję bakteryjną pochwy np. globulki dopochwowe, aby móc zastosować je zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów, dzięki czemu infekcja nie rozwinie się. Szybka reakcja na objawy jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli kobieta na co dzień współżyje ze swoim partnerem. Nieleczoną infekcją bakteryjną może ona zarazić również jego. Pacjentki, które nie są pewne, co jest przyczyną niepokojących objawów, powinny udać się do lekarza ginekologa. Często infekcje bakteryjne mylone są przez kobiety z infekcjami grzybiczymi, przez co źle dobierają dla siebie leki bez recepty. Źle dobrane leki nie polepszą stanu pacjentki, przez co infekcja dalej się rozwija. Podczas wizyty u ginekologa warto poprosić go podzielenie się swoją wiedzą na temat infekcji intymnych, a jeśli jest taka możliwość, o udostępnienie ulotek, bądź darmowych czasopism dotyczących najczęściej występujących u kobiet infekcji intymnych. Dzięki takim materiałom podczas pojawienia się niepokojących objawów łatwiej jest rozpoznać, która z infekcji jest ich przyczyną.

Lek na bakteryjne zapalenie pochwy bez recepty

Jednak podczas infekcji kobiety powinny myśleć nie tylko o zwalczeniu choroby, ale także o tym, by infekcje już nie powracały. Jak o to zadbać? Podstawą jest oczywiście prawidłowa higiena. Należy zwrócić uwagę nawet na tak drobną rzecz, jak kierunek podcierania się po oddaniu moczu. U kobiet częstą przyczyną infekcji bakteryjnych jest przedostanie się bakterii z odbytu do pochwy, dlatego tak ważne jest, aby podczas podcierania się robić to zawsze od przodu do tyłu. Ważna jest również higiena podczas miesiączki. Regularne zmienianie podpasek bądź tamponów to podstawa. Warto również zainwestować w zdrową, bawełnianą bieliznę, zamiast tej posiadającej syntetyczne składniki. Częsta depilacja okolic intymnych ma również niekorzystny wpływ na  barierę ochronną pochwy. Należy także pamiętać również o samych maszynkach. Używanie tej samej maszynki do golenia zarówno okolic intymnych, jak i reszty ciała, zwiększa ryzyko przeniesienia się bakterii do pochwy. Niestety, większość kobiet chociaż raz w życiu boryka się z infekcją bakteryjną pochwy. To częsta przyczyna wizyt u ginekologa. Nie powinna więc być przyczyną wstydu i dyskomfortu, a tak też często infekcje odbierane są przez kobiety, zwłaszcza młode, które dopiero co zapoznają się z tematem infekcji intymnych u kobiet. Co więcej, infekcje bardzo łatwo jest pomylić z chorobami. Przykładowo zanikowe zapalenie pochwy objawia się z jej suchością, podrażnieniem i świądem, a przyczyną tego problemu jest niedobór hormonów płciowych. W przypadku, którym kobieta nie jest pewna, czy objawy jej towarzyszące to zwykła infekcja bakteryjna, czy poważniejszy problem, powinna udać się do ginekologa i sprawdzić, co jest przyczyną problemu.

W Mojaapteka.pl oferujemy szeroki asortyment leków na infekcje bakteryjne pochwy bez recepty, które w składzie zawierają składniki mające za zadanie odbudowanie naturalnej flory bakteryjnej dróg rodnych. Mają więc zapobiegać nawrotom choroby, które jak wspomnieliśmy, dotykają 50% kobiet, u których stwierdzono choć raz infekcję bakteryjną pochwy. Infekcje bakteryjne często powracają. Decydując się na leczenie lekami bez recepty, należy zapoznać się z treścią ulotki leku i przede wszystkim nie przerywać leczenia po uzyskaniu pierwszych rezultatów. To częsty błąd, jaki popełniają kobiety. Często nie do końca wyleczona infekcja w bardzo szybkim tempie rozwija się na nowo, objawiając się tymi samymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Dotyczy to wszystkich form leków – żeli, globulek dopochwowych, tabletek, kremów czy mieszanek ziołowych. Jeśli pacjentki będą przyjmować leki zgodnie z treścią ulotki, wyleczenie bakteryjnej infekcji lekami bez recepty będzie jak najbardziej możliwe.

 • Globulki dopochwowe – pojedynczą globulkę należy wprowadzić głęboko do pochwy, aby zapobiec jej wypadnięciu. Globulki należy stosować na noc.
 • Żele – przeznaczone są do użytku zewnętrznego i mogą być stosowane pomocniczo w leczeniu infekcji.
 • Maści – przeznaczone do stosowania miejscowego.
 • Roztwory dopochwowe – przeznaczone są do płukania pochwy, a każda butelka może być zastosowana wyłącznie raz.
 • Mieszanki ziołowe – służą do przemywania zewnętrznych okolic intymnych i są przeznaczone do stosowania w przypadku łagodnych stanów zapalnych narządów płciowych.
 • Tabletki – lek przeznaczony do stosowania doustnego.

 

Zapalenie bakteryjne pochwy leki bez recepty

Mimo że infekcje bakteryjne pochwy to powszechna dolegliwość wśród kobiet, to jednak wiele z nich wciąż wstydzi się kupować w stacjonarnej aptece odpowiednich wyrobów medycznych.  Polecamy więc zakupy w Mojaapteka.pl, gdzie w dyskretny sposób w kilka chwil kupisz leki na infekcje bakteryjne pochwy, które niezwłocznie do Ciebie wyślemy. Infekcje bakteryjne pochwy dotykają kobiety w każdym wieku. Nie powinny być więc powodem do wstydu. Wstyd często hamuje kobiety przed udaniem się do specjalisty, a lekarzom ginekologom wszelkiego rodzaju infekcje okolic intymnych u kobiet są dobrze znane. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej apteki internetowej. Oferujemy leki w formie globulek dopochwowych, żelów, roztworów dopochwowych, tabletek, mieszkanek ziołowych i kremów. Dzięki tak dużemu wyborowi każda pacjentka bez problemu dobierze lek do swoich preferencji. Dla jednych wygodną formą podania będą tabletki, a dla innych kobiet globulki dopochwowe.

Leki bez recepty na bakteryjne zapalenie pochwy

Infekcje intymne u kobiet to nie powód do wstydu. Dotykają one kobiety w każdym wieku i są one doskonale znane lekarzom ginekologom. Każda kobieta powinna zapoznać się z tematyką infekcji intymnych, aby zdawać sobie sprawę, jak przebiegają i jakimi lekami można je wyleczyć, tym bardziej że u każdej kobiety infekcja może przebiegać w inny sposób. Dla jednych kobiet może być ona bardzo bolesna, u drugich przebiegać w bardziej łagodny sposób. Mojaapteka.pl oferuje bogatą ofertę tego rodzaju wyrobów medycznych. W domowej apteczce warto posiadać  leki na infekcje intymne np. globulki dopochwowe. W momencie, w którym kobieta zauważy u siebie pierwsze objawy infekcji bakteryjnej, będzie mogła szybko zareagować i przyjąć lek, zanim infekcja zdąży się rozwinąć. Dzięki wygodnej formie zakupów online zakupy w Mojaapteka.pl można zrobić bez konieczności wychodzenia z domu, a proces zakupowy zajmuje dosłownie kilka chwil.