Krople do oczu dla dzieci

Dolegliwości związane z obniżonym nawilżeniem oczu często dokuczają naszym dzieciom, zwłaszcza na wczesnych etapach życia. Rodzice powinni pamiętać o właściwej higienie oczu dziecka, by zadbać o jego komfort widzenia, jak i doświadczanie świata pełnią zmysłów.

Aktywne filtry

Krople do oczu dla dzieci – wspomagające leczenie zapalenia spojówek

Jedną z najczęstszych dolegliwości oczu, które dotykają dzieci, jest zapalenie spojówek. Może objawiać się pieczeniem i swędzeniem oka, łzawieniem, a nawet przekrwieniem worka spojówkowego i ropną wydzieliną sklejającą powieki. Ich podłoże także może być różne. Wirusy, bakterie, alergie, pasożyty – oto kilka najczęstszych przyczyn tych dolegliwości. Ważne jest, by nie bagatelizować w tym przypadku objawów i jak najszybciej udać się z dzieckiem do lekarza. Pamiętaj, że w naszej aptece internetowej znajdziesz szeroki wybór kropli do oczu dla dzieci i dorosłych, które mogą pomóc w leczeniu zapalenia spojówek.

Krople do oczu dla dzieci bez recepty w bogatej ofercie Mojaapteka.pl

Wyroby medyczne bez recepty, które mają nawilżyć i ukoić podrażnione oczy często są stosowane podczas leczenia łagodnych przebiegów zapalenia spojówek. Zawarte w nich substancje mają nie tylko odpowiednio nawilżyć rogówkę, ale również zmniejszyć obrzęk i zniwelować podrażnienia. Często w ich składzie znajdziemy kwas hialuronowy, który stabilizuje filtr łzowy, a także wyciąg ze świetlika lekarskiego i jeżówki, które łagodzą objawy suchości i podrażnienia oka. Wiele z oferowanych przez nas produktów to wyroby medyczne do stosowania podczas codziennej higieny dzieci i niemowląt. Dzieci często zacierają brudną dłonią wrażliwą rogówkę czy wkładają do oka małe obiekty. Dlatego krople do oczu dla dzieci mogą być również stosowane w oczyszczaniu oka z wydzielin, zanieczyszczeń czy obcych obiektów. Sprawdź szeroki asortyment kropli do oczu dla dzieci, które znajdziesz w Mojaapteka.pl.