Syropy na zaparcia

Aktywne filtry

Syrop przy zaparciach – preparat mogący wspierać właściwą perystaltykę jelit

Zaparcia mogą być wywołane złą perystaltyką oraz zaburzonym pasażem przewodu pokarmowego. Co interesujące, niebagatelne znaczenie w odpowiednim działaniu układu pokarmowego ma woda. Często osoby, które spożywają niewielkie ilości płynów, uskarżają się na bolesne zaparcia, wzdęcia. W Mojaapteka.pl znajdziesz wiele syropów na zaparcia, które wykazują działanie osmotyczne, mające zwiększać ilość wody w stolcu, a tym samym korzystnie wpływać na szybszą pracę jelit. Nie tylko niewystarczająca ilość wody w organizmie może sprawiać, że masy kałowe będą zalegać w jelitach. Często również zła dieta, brak ruchu czy nawet podjęta terapia farmakologiczna mogą powodować problemy z wypróżnianiem. Stąd wiele syropów stosowanych przy zaparciach wykazuje działanie przeczyszczające oraz m.in. mogą wspierać czynności motoryczne okrężnicy. Tego rodzaju preparaty również znajdziesz w naszej aptece internetowej.

Zaparcia mogą również wywoływać nieprzyjemne wzdęcia, które w wyniku nagromadzonych gazów w jelitach często powodują ból u pacjentów borykających się z zaparciami. Wiele preparatów, w tym syropy na zaparcia mogą regulować fizjologiczną równowagę gazów w układzie pokarmowym, pomagając w usuwaniu zbędnego powietrza z jelit.

Szeroki asortyment syropów na zaparcia w Mojaapteka.pl

Aby syrop na zaparcia mógł optymalnie wpłynąć na jelita, jego aktywne substancje nie powinny podlegać redukcji w górnych partiach układu pokarmowego. Dlatego też w wielu preparatach znajdziemy takie składniki, które nie są wchłaniane przez krwiobieg, jak i nie rozkładają się np. w jelicie cienkim. Do takich substancji należy m.in. laktuloza. W ten sposób syrop na zaparcia może wspierać perystaltykę jelita grubego, wpływać na osmozę jelit, zmniejszać masy kałowe i do tego również zwiększać łatwość wypróżniania się. W Mojaapteka.pl oferujemy również szeroki wybór syropów na zaparcia ze względu na formę podania. Znajdziesz tu zarówno płyn doustny, jak i proszek do sporządzenia roztworu czy wygodne krople doustne.