Paski do glukometru bez recepty

Paski testowe to nieodłączny element glukometrów, które stanowią pomoc w domowym pomiarze poziomu cukru we krwi. W naszej aptece internetowej znajdziesz szeroki wybór pasków do mierzenia cukru od wielu producentów sprzętu medycznego.

Aktywne filtry

Kontrola poziomu glukozy we krwi - niezbędne paski do glukometru

Właściwe funkcjonowanie gospodarki cukrowej wpływa na działanie wielu układów organizmu. Zbyt wysokie stężenie glikemii we krwi lub zbyt niski poziom cukru mogą powodować wiele niepożądanych dolegliwości, a nawet zagrażać naszemu życiu. Dlatego specjaliści zachęcają do profilaktycznego mierzenia stężenia glukozy. Kto powinien dbać o właściwą diagnostykę poziomu glikemii?

Przede wszystkim paski testowe i glukometry goszczą w domowych apteczkach osób zmagających się z wysokim lub niskim stężeniem glukozy we krwi. W przypadku diabetyków zaleca się dokonywać pomiaru cukru każdego dnia. To, ile razy należy wykonywać w ciągu dnia pomiar, zależy od indywidualnych zaleceń lekarza prowadzącego. Odpowiednie monitorowanie stanu gospodarki cukrowej pomaga ocenić skuteczność leczenia, a także w przypadku niewłaściwego poziomu glukozy we krwi można w porę zmodyfikować plan leczenia, unikając pogłębiania się choroby. Co ważne, osoby, u których zdiagnozowano cukrzycę i pozostają pod stałą opieką lekarza i poradni diabetologicznej otrzymują refundację na zakup akcesoriów uzupełniających działanie glukometrów. Jednak nie wszyscy pacjenci, których stan zdrowia wymaga kontroli glikemii w warunkach domowych, mogą liczyć na dofinansowanie. Dlatego w Mojaapteka.pl oferujemy szeroki wybór pasków do glukometru bez recepty, które mogą stanowić niezbędne akcesoria do kontroli poziomu glikemii dla wszystkich osób, których nie obejmuje refundacja.

Paski do glukometrów bez recepty nie tylko dla osób z cukrzycą

Glukometr polecany jest także osobom borykającym się z nadwagą czy otyłością, a także cierpiącym na Hashimoto czy zaburzenia gospodarki hormonalnej wynikające z niewłaściwego stężenia cukru.  Co więcej, także kobiety w ciąży niekiedy muszą dokonywać częstego mierzenia glukozy we krwi. Cukrzyca ciążowa wymaga kontroli poziomu glikemii, także  kobieta spodziewająca się dziecka z regularną chorobą cukrzycową powinna pamiętać o dokonywaniu pomiaru każdego dnia.

Mało osób wie, że regularne badanie stężenia glukozy we krwi jest polecane jako wsparcie w diagnostyce chorób układu metabolicznego. Wcześnie wykryty zbyt wysoki lub zbyt niski poziom glikemii może stać się sygnałem ostrzegawczym, wcześnie wykryć rozpoczynającą się chorobę cukrzycową czy zmotywować do wizyty w specjalistycznym gabinecie lekarskim. Oczywiście należy podkreślić, że jedynie lekarz jest w stanie w pełni kompetentnie określić charakter pomiaru glukozy i indywidualnie rozpatrzyć wyniki glukometru.

Odpowiednio stosowane paski testowe mogą zmniejszać ryzyko błędnego wyniku

Choć startowe zestawy glukometrów zawierają zazwyczaj dużą ilość pasków testowych, to jednak w częstym codziennym użytkowaniu szybko będziemy potrzebować nowych, niezbędnych do mierzenia glikemii, pasków do glukometru. W Mojaapteka.pl znajdziesz niezwykle szeroki wybór akcesoriów do glukometrów, w tym paski testowe. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są uniwersalne. Pamiętaj, że każdy producent i każde urządzenie posiada dedykowane paski. Przede wszystkim więc powinniśmy zwracać uwagę na markę urządzenia do kontroli stężenia glukozy.  Z drugiej strony nie zapominajmy o odpowiednio przeprowadzonym pomiarze. Istnieje również kilka zasad.

Sprawdź stan paska testowego - nie używaj tych, których data ważności minęła, ani takich, które są uszkodzone.

  • Pasek do glukometru stosuj jednorazowo.
  • Paski do glukometrów  powinny być przechowywane w zamkniętym pojemniku, w suchym miejscu. Nadmierna wilgoć, na którą czuły jest pasek testowy, może zaburzyć wyniki pomiarów.
  • Nie wyginaj paska podczas stosowania, nie kręć nim, gdy umieszczasz na pasku kroplę krwi.

Tylko stosowanie się do tych zasad może zniwelować ilość błędnych wyników i wspomóc bezpieczne korzystanie z glukometru służącego do pomiaru poziomu glukozy.

Paski do glukometru – cena

To, ile kosztują paski, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od poziomu ich czułości.  Są urządzenia, którym wystarczy niewielka ilość kropli krwi, np.  o zawartości 0,3 mikrolitra, by dokonać rzetelnego badania. Im wyższej klasy glukometr, tym możemy spodziewać się, że i paski testowe będą nieco droższe od tych dedykowanych tradycyjnym glukometrom. Cena rośnie również wraz z większą ilością pasków w opakowaniu. W Mojaapteka.pl znajdziesz opakowania zawierające 50 sztuk lub nawet takie, które oferują 100 sztuk tych akcesoriów do glukometru.  Najczęściej paski testowe w opakowaniu do 50 sztuk kosztują kilkadziesiąt złotych.

Paski testowe w szerokim asortymencie Mojaapteka.pl

Szukanie odpowiednich akcesoriów do glukometrów może być uciążliwe. Dlatego, kupując w Mojaapteka.pl, nie musisz już tracić cennego czasu, szukając odpowiednich produktów w aptekach stacjonarnych. Na naszej stronie znajdziesz bogatą ofertę artykułów i sprzętu medycznego dla osób zmagających się z chorobami cukrzycy, a także wszystkich tych, którzy chcą dokonać pomiaru glikemii. Nie zapomnij, że nasza apteka internetowa to sprawdzone miejsce w sieci. Masz pewność, że dbamy o wysoką jakość oferowanych produktów, nie kupujesz więc z niepewnego źródła. Paski testowe do glukometrów kupuj wyłącznie z renomowanych aptek jak Mojaapteka.pl. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą, w której znajdziesz nie tylko paski testowe, ale również glukometry i inne przydatne wyroby medyczne.